Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2012, 01:19   #1
Mizuki
 
Mizuki's Avatar
 
Reputacja: 1 Mizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znanyMizuki wkrótce będzie znany
J.Piekara - Mordimer Madderdin

Witam!

Niektórym może coś to mówi, innym może mniej ...
Chciałem sprawdzić LastInnową brać, czy nie interesowała by was sesja w klimatach opowieści o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie - bohaterze cyklu opowiadań pana Jacka Piekary :].

Wiążą się oczywiście z tym pewne problemy, które starałbym się rozwiązać najlepiej jak potrafię :

Po 1. Nie jestem osobą wybitnie religijną ... W ogóle, jeśli mam być szczery - ale również nie ateistą (jeśli to ma coś do rzeczy). Pismo święte - bez obrazy - jest dla mnie samo w sobie fantastyką, tylko wybitnie niemiłą do czytania dla przeciętnego fantasty . Oczywiste zatem, że nie potrafiłbym wplatać cytatów z pisma, a tym bardziej odwoływać się do jego bardziej szczegółowych poleceń. Co autorowi owych opowiadań idzie niezwykle dobrze i często dodaje klimatu. Oczywiście ogólne przesłanie tej księgi wydaje mi się jasne + chyba nie trudno jest wdrożyć się w osobliwy sposób jego przedstawienia w serii o Słudze Bożym.
Po 2. Pojawia się problem uniwersum. Jestem w trakcie drugiej książki J.Piekary pt. "Młot na czarownice" i dalej świat przedstawiany jest dość wyrywkowo - miasta, szeroko pojęta geografia czy historia . Zmusiłoby mnie to do wtrącenia pewnych własnych pomysłów, lokacji i faktów do proponowanej sesji. Nie wiem czy dla niektórych z was nie będzie to wręcz profanacja i nie zniechęci do udziału w tego typu przedsięwzięciu.

Istnieje oczywiście opcja stworzenia własnego uniwersum i nadania mu charakteru świata przedstawionego nam przez J.Piekarę , pytanie brzmi - czy to dalej będzie to samo ?

Oczywiste jest , że brakuje mi kunsztu Jacka Piekary, wierzcie mi jednak mili moi ( a wiara winna być was silna niczym stal Miecza Pana Naszego ), że wasz uniżony sługa doda wszystkich starań by godnie oddać klimat opowiadań.

Zapraszam do dyskusji !

Amen.
 
__________________
"...niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze twój uładzony życiorys"
Mizuki jest offline