Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2012, 00:45   #2
Velg
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
Reputacja: 1 Velg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetny
Cytat:
Napisał Mizuki Zobacz post
Niektórym może coś to mówi, innym może mniej ...
Chciałem sprawdzić LastInnową brać, czy nie interesowała by was sesja w klimatach opowieści o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie - bohaterze cyklu opowiadań pana Jacka Piekary :].
Mnie, szczerze mówiąc, interesowałoby dość mało - jak uwielbiam ogólnie pojętą historię Kościoła, to Mordimer Madderdin jest dla mnie zbyt mhroczny. Podziękuję

Cytat:
Napisał Mizuki Zobacz post
Wiążą się oczywiście z tym pewne problemy, które starałbym się rozwiązać najlepiej jak potrafię :

Po 1. Nie jestem osobą wybitnie religijną ... W ogóle, jeśli mam być szczery - ale również nie ateistą (jeśli to ma coś do rzeczy). Pismo święte - bez obrazy - jest dla mnie samo w sobie fantastyką, tylko wybitnie niemiłą do czytania dla przeciętnego fantasty . Oczywiste zatem, że nie potrafiłbym wplatać cytatów z pisma, a tym bardziej odwoływać się do jego bardziej szczegółowych poleceń. Co autorowi owych opowiadań idzie niezwykle dobrze i często dodaje klimatu. Oczywiście ogólne przesłanie tej księgi wydaje mi się jasne + chyba nie trudno jest wdrożyć się w osobliwy sposób jego przedstawienia w serii o Słudze Bożym.
E, bez kitu. Pismo Święte w powieściach o Mordimerze ma z rzeczywistym wspólny - mniej więcej - styl, i tyle. Treść to nieszczególnie. Wystarczy, że sparafrazujesz styl biblijny, a w tych klimatach wszystko przejdzie.
Cytat:
Napisał Mizuki Zobacz post
2. Pojawia się problem uniwersum. Jestem w trakcie drugiej książki J.Piekary pt. "Młot na czarownice" i dalej świat przedstawiany jest dość wyrywkowo - miasta, szeroko pojęta geografia czy historia . Zmusiłoby mnie to do wtrącenia pewnych własnych pomysłów, lokacji i faktów do proponowanej sesji. Nie wiem czy dla niektórych z was nie będzie to wręcz profanacja i nie zniechęci do udziału w tego typu przedsięwzięciu.
Świat jest stylizowany mniej-więcej na cesarstwo niemieckie. Bardzo ogólnie, oczywiście - nawet świat z WH powinien podpasować. Więc bez większych problemów mógłbyś stworzyć podobny
 

Ostatnio edytowane przez Velg : 01-03-2012 o 00:48.
Velg jest offline