Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-12-2006, 12:34   #1
Yelonek
 
Reputacja: 1 Yelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłość
[WFRP] Mewy krzyk

Moja pierwsza sesja na tym forum, zobaczymy czy ogarnę te wasze panele

Sprawy techniczne & wymagania:
- gramy w wfrp 1ed
- 3-4 graczy. Nie więcej.
- dopuszczam tylko te rasy: człowiek, krasnolud, niziołek
- nie żebrać o elfa, półelfa, ćwierć elfa etc. Można grać proelfią postacią.
- pochodzenie nie-imperialne
- karta na pw
- w tym temacie możecie (raczej wypada) zamieścić szkic postaci wynikający z typowej styczności przestrzennej i psychicznej z taką personą
- nie określam limitu postów, bo sam mam dni, kiedy mnie nie uświadczycie na forum, ale 1/dzień to całkiem sensowne rozwiązanie
- w przypadku długotrwałego obijania się gracza pozwalam sobie na tymczasową kontrolę jego postaci
- jak coś sobie przypomnę to dopiszę

"Moje" realia Warhammera i szkicowy zarys:
- jesteście przybyszami, nowymi w Imperium próbującymi zarobić w "ziemi obiecanej"
- rozpoczniecie grę w mieście portowym, do którego rzecz jasna dotrzecie statkiem. Oznacza to, że równie dobrze możecie grać Arabem, Kitajczykiem, Norsmanem, Bretończykiem itd.
- podróż trwa na tyle dużo czasu, że wypadałoby zrobić z was grupę
- klimat rozgrywki będzie mieszanką dark i heroic frantasy
- z dark wyciągamy: brutalne realia, rasizm, kraj w cieniu wojny, prześladowania elfów, niechęć do magii (a raczej strach przed nią), tolerancja krasnoludów dopóki są przydatne, fanatyzm religijny. Z drugiej strony: bardzo surowe prawo, każde zabójstwo jest ścigane, nadmierna podejrzliwość
- z heroic: gracze są wybrańcami bogów (PP), dopuszczalny różnorodny styl walki (jak ktoś ma fantazję, może się bawić w parkour i capoeirę, dopóki nie trawi na wytrawnego szermierza) i jeszcze parę elementów.
- nie narzucam wam żadnej liniowej fabuły z wyjątkiem głównego wątku odgrywającego się w tle, jeśli go olejecie. Cała reszta to porozrzucane po świecie, czasem powiązane ze sobą zadania (niekiedy też wnoszące coś do głównego wątku)
- ten świat żyje. Przykład: jeśli przed świtem wchodzicie do tawerny, nie oczekujcie że to samo będzie w porze śniadaniowej itd. W międzyczasie dzieją się różne wydarzenia, postacie mają własne życie. Z drugiej strony, pamiętajcie, że przyzwyczajenia mogą działać na waszą korzyść
- gramy realistycznie, ale darujmy sobie już latanie do wychodka co 2 posty
 
__________________
I Don't Care If Your World Is Ending Today
'Cause I Wasn't Invited To It Anyway
Yelonek jest offline