Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-03-2012, 15:23   #5
motek339
 
motek339's Avatar
 
Reputacja: 1 motek339 nie jest za bardzo znanymotek339 nie jest za bardzo znanymotek339 nie jest za bardzo znanymotek339 nie jest za bardzo znanymotek339 nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Pafnucy Zobacz post
Można powiedzieć, że traci się przez to też trochę zabawy. Zresztą Mistrz Gry zawsze może poprawki nanieść.
Ja tego tak nie odbieram. Czasem po prostu jest zbyt dużo informacji, żeby o wszystkim pamiętać. A MG nie zawsze jest skłonna do nanoszenia poprawek, więc potrafią wyjść ładne kwiatki

Cytat:
Napisał Pafnucy Zobacz post

Tutaj chyba sprawa nie jest taka do końca jasna. Bo czy z pewnością można powiedzieć, że deklaracje i zachowania twojej postaci są takie, jakbyś pewnych informacji nie miała?

Weźmy przykład taki, że jedna z postaci jest podwójnym agentem. Załóżmy, że jest agentem wielkiego złego z przygody. Pozostali Gracze są w momentach, kiedy owa postać rozmawia z innymi agentami złego i omawiają plany, jak przeszkodzić drużynie.

I cóż wtedy? Gracze naiwnie idą w pułapkę? Poza tym, traci się tu element niespodzianki.
Owszem, można tak powiedzieć. Jest to zasługą zarówno graczy jak i MG, którzy pilnują się nawzajem. Ale do tego potrzeba samodyscypliny.

Ja to widzę tak: jeśli jakiś gracz ma swoją własną scenkę, to inni mają prawo podejrzewać, że jest tym złym/coś mąci, więc tak czy tak nie będą ufnie podchodzić do jego propozycji. Ogólnie jestem przeciwniczką pvp i, na szczęście, u nas nie ma takich sytuacji.

Co do niespodzianki, to od tego jest karteczka. I nie robi się zamieszania związanego z wychodzeniem, wytrącaniem się z rozgrywki, itp.
 
__________________
"Daj człowiekowi ogień, będzie mu ciepło jeden dzień.
Wrzuć człowieka do ognia, będzie mu ciepło do końca życia"
Terry Pratchett :)
motek339 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem