Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2012, 14:26   #3
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Wobec tego zaczynamy:

chcę fajnego s-f w stylu space opera,
kolejne miejsce zajmują mechate sprawy, czyli jakiś Mechwarrior czy cokolwiek podobnego.

Parę dni temu miałem dylemat. Miałem ochotę na sesję, gdzie gracze pilotowaliby mechy. Ponieważ wpisałem się już wcześniej, mogłem: albo dopisać do swojego postu gdzieś na początku tematu, zdając sobie sprawę, że żaden gracz go nie przeczyta, albo poczekać na nowe otwarcie, które następuje z rozmaitą częstotliwością. Wolałem poczekać sadząc, że może jest więcej graczy, którzy widząc, że ktoś ma ochotę na mechy, sami także chcieliby spróbować zachęcając jakiegoś GMa do otwarcia takiej sesji.

Dlatego proponowałbym zmianę do regulaminu tego topicu, co do umieszczania jednego postu. Wyjaśnię dlaczego:
1. ponieważ posty są tak czy siak likwidowane, nie ma mowy, żeby ktokolwiek sobie specjalnie nabijał ilość.
2. załóżmy, ze podam swoje pomysły, ale jakiś czas później przypomni mi się jeszcze coś, co chciałbym uskutecznić, jakiś fajny systemik, na który mam ochotę, wtedy co? Oczywiście mogę edytować swój stary post, ale jeśli już po moim wpisie jest kilkanaście innych, to pies z kulawą nogą na niego już nie spojrzy, poza oczywiście podsumowującym wszystko Kermem. Tymczasem po wielu wpisach widać prawidłowość, że gracze wpisujący propozycje odnoszą się do postów najbliższych poprzedników oraz niekiedy czerpią z nich inspiracje na zasadzie: "faktycznie, nie pomyślałem przedtem, ale także chętnie bym tak zagrał".

Nie sądzę, że byłaby to wielka zmiana regulaminowa oraz nie sądzę, żeby ktoś specjalnie przeginał wstawiając po kolei 10 wpisów zawierających jedną po jednej propozycji. Wydaje mi się, że pozwoliłaby ona trochę lepsze pokazanie preferencji.
 
Kelly jest offline