Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2012, 22:03   #1
Fielus
 
Fielus's Avatar
 
Reputacja: 1 Fielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodze
[storytelling] ONE PIECE!

Rekrutacja może nietypowo zaczęta, bo bez wstępniaka, ale w tym przypadku akurat nie będzie chyba potrzebny.
Krótko i zwięźle: Zapraszam chętnych graczy do spróbowania swoich sił przeciwko mnie jako MG w sesji umieszczonej w uniwersum znanym z mangi Eiichiro Ody pt. „One Piece”, oraz odzwierciedlającego ją anime pod tym samym tytułem.
Gwoli tła czasowo-fabularnego: Akcja rozgrywać będzie się niedługo po wojnie w Marineford (Anime odcinki 457 do 490; Manga chaptery 549 do 580), jednak podstawową różnicą pomiędzy naszą sesją, a akcją oryginalnej historii One Piece jest fakt, że Słomiany Kapelusz Luffy zginął z powodu odniesionych obrażeń i wstrząsu psychicznego, co doprowadziło do rychłego rozpadu i stracenia jego załogi.
Obecnie Marines przywróciło już ład na morzach, zaburzony przez wojnę i wydarzenia składające się na nią, jednak piraci nadal stanowią potężną siłę. Za kilka dni minie pół roku od wojny. Skarb one Piece nadal pozostaje nieodkryty, mimo potwierdzenia, że faktycznie istnieje.
Gracze wcielą się w nową, sformowaną dopiero załogę piracką, która wyruszy z jednego z Czterech Blue (East Blue, North Blue, West Blue, South Blue) na Grand Line, by zdobyć bajeczny skarb Króla Piratów.
Jeśli chodzi o ilość owych graczy: Dla zaczęcia sesji wystarczy 3 lub 4, jednak kiedy już nawet sesja się rozpocznie, obsługę forum proszę o nie zamykanie tematu i nie kasowanie go, ponieważ chciałbym zostawić możliwość dołączenia do przygody w trakcie jej trwania.
Co do szablonu dla Kart Postaci:

Imię:
Nazwisko:
Rasa: – W świecie One Piece występuje kilka. Na pewno do dyspozycji pozostawiam ludzi, rybo ludzi i cyborgi. Proszę o nie konstruowanie kart gigantów, albo skypieans.
Rodzime Morze: Z jakiego morza pochodzi nasza postać.
Wiek:
Wzrost\Waga:
Cele:
Marzenie:
Profesje: Czym postać zajmuje się na statku. Mogą być to najróżniejsze rzeczy: od nawigatora, poprzez szermierza, aż do malarza. UWAGA: kapitan nie jest profesją!
Wygląd:
Charakter:
Historia: Ulubione pole wielu MG. Proszę o opis żywota postaci – jak to się stało, że została piratem, jak trenowała swój styl walki, lub inne umiejętności, skąd wzięły się jej cele i marzenia itp.
Broń: Pozostawiam dowolność, jeśli chodzi o kształt i formę, ale kilka założeń na początek: Broń nie może zawierać w sobie Kamienia Morskiego i nie może być nasycona mocą Diabelskiego owocu.
Ekwipunek:
Zwierzak: Jeśli decydujecie się na posiadanie zwierzątka, tutaj podajcie jego opis: imię, wygląd itp.
Styl walki: Opis, opis i jeszcze raz opis!
Techniki: Max 5. 4 dla osób posiadających zwierzątko. Proszę techniki nazwa (nazwa z dowolnego języka) oraz opisać ich działanie.

Co jeszcze tyczy się samych postaci: Proszę, byście nie tworzyli niezniszczalnych herosów, takich jak Zoro, czy Luffy. Zachowajmy chociaż odrobinkę realizmu. Proszę też o dozę zaufania – dam możliwość rozwoju postaci, której szybkość zależeć będzie od dynamiki fabuły. A, i jeszcze jedno. W miarę możliwości, proszę o nie jedzenie żadnych Diabelskich Owoców. Będzie na to czas później.
O czym mogłem zapomnieć? Ach tak… Mechanika. Cóż, czuję pewien wstręt do równań mechanicznych w sesjach, stawiam więc na storytelling bez mechaniki. Jedynym jej przejawem będzie od czasu do czasu rzut K2 (tak, ona istnieje) czy atak odniósł sukces, czy powiodła się obrona itp…
Sesja rozpocznie się, gdy znajdzie się dość graczy. Kapitan nowej załogi zostanie wyłoniony spośród nich. Tak, to ja o tym zdecyduję.

Karty Postaci do mnie na priv.
Pozdrawiam was,
Wasz Fielus

EDIT: W przypadku grania cyborgami, modyfikacje ciała pełnią rolę technik.
 
__________________
" - Elfy! Do mnie elfy! Do mnie bracia! Genasi mają kłopoty! Do mnie, wy psy bez krzty osobowości! Na wroga!"
~Sulfelg, elfi czarodziej. "Powołanie Strażnika".

Ostatnio edytowane przez Fielus : 21-03-2012 o 18:39. Powód: Adnotacja dot. grania cyborgami
Fielus jest offline