Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2006, 13:38   #4
Bortasz
 
Reputacja: 1 Bortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputację
Jak zapowiedziałem o to moje wizja do Darc i Heroic Fantazy.

Świat w klimacie Darc Fantazy: Najlepszym przykładem świata tego typu jest Warhammer. Świat umiera Chaos wygra zepsucie jest wszędzie. Nie chodzi mi tu o tak widoczne zepsucie jak ślady Chaosu(Mutacje) ale to o wiele groźniejsze wewnętrzne.
Osiemnastolatka uprawiająca prostytucje by zapłacić czesne.
Policja(Straż miejska) która woli zamknąć sprawę z braku dowodów niż rozpocząć żmudne i rzetelne śledztwo. O wszelkich naciskach na nie ze strony wpływowych i bogatych także należy wspomnieć.
Dodajcie do tego złotą(Bogata i zepsutą) młodzież uprawiająca wszelkie ekstremy z nudy, od narkotyków zaczynając po najbardziej szalone i najbardziej plugawe z możliwych czynów. Świat Darc Fantazy to świat gdzie na każdym kroku jest zepsucie i zgnilizna.
Gdzie Mrok i Zło czai się w każdym.

Świat w klimacie Heroic fantazy: jest to świat Lśniących zbroi przepięknych księżniczek oraz zła które nie czai się w mroku twej duszy. Tylko staje z tobą do walki fizycznie. Czy to w świetle słońca czy w mrokach nocy możesz mięć pewności ze są rzeczy niezmienne i trwałe takie jak Honor, przyjaźń i miłosierdzie.
Światem heroic jest Feurun Masz Zentarimów zło realne, masz drowy zło realne. Zło istnieje jako ci "źli" nie jako zepsuty świat w którym każdy orze jak może.
Świat heroic fantazy to świat gdzie mrok stoi pewnie na ziemi i jest realne.

Sesja w klimacie Darc Fatazy: Sesje w tym klimacie jest ciężka. To sesja gdzie gracze są zwykłymi ludźmi chcącymi przeżyć. Oni nie szukają chwały i sławy. To nie boska opatrzności ich wybrała. Nie ma żadnej przepowiedni powiązana z nimi. Tylko zbieg okoliczności i warunki zmusiły ich do współpracy. Oni nie zbawiają świata oni chcą w nim żyć. Oni nie rzucą się na smoka jeżeli nie będą w tym mieli prostego celu przeżyć. Sesją w tym klimacie jest wampir. Gdy wampir zdaje sobie sprawę że staje się tylko Bestia gdy stara się nad nią zapanować. A nie ma żadnej ścieżki oświecenia. I musi być bardziej ludzki niż ludzie by być sobą. Taka sesja to próba przeżycia w zepsutym świecie. Świat darc jest jedynym dla tego typu sesji za którymi nie przepadam. W świecie heroic fantazy nie można poprowadzić takich sesji. Nawet jeżeli gracze będą zwykłymi ludźmi w Świecie heroic to ile razy było od zera do bohatera.

Sesja w Klimacie Heroic fantazy: Moje ulubione. Żeby było śmiesznie to w Świecie o klimacie Darc Fantazy prowadzi się najlepsze Sesje w klimacie Heroic fantazy. Nie ważne czy świat jest zepsuty czy nie. Nieważne czy zło czai się w mroku duszy czy nocy. Jestem Bohaterem. Walczę ze złem. Gdy inni mówią Nie warto i odwracają twarz ja nie dość że patrzę to i reaguje! Sesja w klimacie Heroic Fantazy wymaga by gracze byli „Niezwykli” i nie chodzi mi tu o moc czy pochodzenie. Chodzi mi o sposób patrzenia na świat. Gracze to Garou walczące za Gaje. Nie ważne że jest to walka przegrana. Nie ważne że wymieramy. Moim obowiązkiem i Honorem jest za nią walczyć. I będę walczył. Będę walczył zawsze i wszędzie. Nie ważne co ześlę mi los ja BĘDĘ Walczył! Nie przejdę koło gwałconej dziewczyny wołającej o pomoc obojętnym ja zareaguje.
Taka sesja to próba bycia bohaterem. Najprościej dla graczy gdy świat także jest heroic. O wiele łatwiej urwać łeb Smokowi niż zdecydować co robić w sytuacji kiedy szef zmusza nasza siostrę do sexu grożąc zwolnieniem. Nie można go zabić bo siostra będzie miała kłopot. Zastraszyć go? A jeżeli się nie przestraszy i wyrzuci siostrę z pracy? Co zrobi jej rodzina pozbawiona pieniędzy? Siostra do tej pory spała z jednym dla kasy, teraz ma stanąć pod latarnią?

Uważam że najczęściej prowadzę sesje w klimacie Heroic. Świat może być Mroczny lub jasny, lecz gracze mogą się wyrwać z szarości. Mogą sięgnąć do gwiazd. Rzecz jasna wrodzona złośliwości i wredny charakter sprawia że utrudnię im to maksymalnie. Będę rzucał kłody pod nogi wyśmiewał słabości i błędy. Będę złem. Lecz tylko w ten sposób, według mnie, można zostać Bohaterem. Walcząc z trudnościami. Walcząc ze złem.
Nie przepadam za sesjami gdzie gracze chcą być źli.

Zgadzam się zatem z Solfelin, w heroicu. A z Snezz, w Darcu.
Że Solfelin, Snezz i ja gadzamy sie w heroicu było do przewidzenia.
Że wizje Darca się róznią także.

Zapraszam pozostałe osoby do wypowiedzenia swojego zdania.
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem