Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2012, 13:45   #10
Gob1in
 
Gob1in's Avatar
 
Reputacja: 1 Gob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputację
Dobra - coś w głowie zaczyna się układać, jednak proszę o nieco więcej informacji nt. poziomu technologicznego prezentowanego świata.

- wczesne lata czterdzieste XXw. (usmażona/niedziałająca elektronika),
- UAZ,
- karabiny szturmowe AK (AK-47 czy AK-74 to dla mnie już nie ma takiego znaczenia, nie jestem znawcą broni i fanatykiem zgodności historyczno-technologicznej, co zresztą w tym settingu i tak jest postawione "na głowie" ),
- czołgi.

Tyle (z grubsza) udało mi się wywiedzieć z tekstu wprowadzającego, tym niemniej proszę o kilka słów więcej na ten temat - chodzi głównie o klimat i ogólne widzenie świata przez potencjalnych graczy - żeby nikt nie wyjeżdżał z czymś typu MIG-29, skoro nic bardziej skomplikowanego od Cesny nie poleci (a może komunikacja powietrzna jest tylko przez sterowce?).
- pojazdy? (w miarę współczesne auta, które nie posiadały komputerów sterujących pracą silnika, czy może powrót do czasów okołowojennych? a może da się spotkać "nówkę" Mercedesa klasy E ciągniętego przez parę koni? może jednak mechanicy sobie poradzili z uproszczeniem silników, dlatego nawet popularne w chwili obecnej auta klasy średniej są wciąż popularne w wizji tego świata?),
- jaki tak naprawdę mamy rok? (tak - wiem, że 2012, chodzi mi o setting ),
- fabuła dotyczy postaci wojskowych, czy w inny sposób mających dostęp do broni - co jest używane w tym świecie? (broń Armii Czerwonej w stylu PPSz i rewolwer Nagant, czy raczej AK-74 z podwieszanym granatnikiem oraz Steyr AUG z systemem optycznym?). Teoretycznie broń bez cyfrowego wspomagania powinna działać poprawnie, jednak awaria sterowania nowoczesnych linii produkcyjnych mogła spowodować niemożność dalszego produkowania zaawansowanej broni, którą można czasem znaleźć jako "artefakt"...
- domy/mieszkania cywilne - rozumiem, że akcja toczy się gdzieś w głuszy, jednak miasta takie, jak Wrocław, Warszawa, Moskwa, w których przynajmniej po kilka wieżowców mieszkalnych, czy szklanych biurowców się znajduje/znajdowało... - no właśnie, jak wygląda sytuacja tych większych metropolii?
- telewizja? radio? telefony? energia elektryczna? przemysł? flota? transport (karawany - zwierzęta pociągowe?), władza państwowa na prowincjach (sądy, policja/milicja, armia, straż pożarna itp.)
- jak wygląda NKWD w tych czasach? Czy jest jednostką wojskową (historycznie jakieś dywizje pancerne, flotę i lotnictwo ponoć mieli), czy też raczej policyjną (milicyjną?), czy też kontrwywiadowczą? Jaką realną władzą dysponuje funkcjonariusz NKWD (w odniesieniu do ludności, milicji, wojska, czy innych służb)? Komu podlega i w jaki sposób (codzienny raport? odprawy przed zadaniem? środki na wykonanie zadania?)...

Uff... pytań pewnie jeszcze by zostało, ale nie chcę zapychać strony
Poczekam na odpowiedź i wtedy znowy zaatakuję...

Aha - zdaję sobie oczywiście sprawę, że większość z powyższych kwestii nie będzie bezpośrednio związane z fabułą sesji. Tym niemniej wydają mi się istotne dla stworzenia przekonującej postaci pasującej do wizji świata wymyślonego przez MG.
 
__________________
I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow to the knee...
Gob1in jest offline