Wątek: Boże chroń!
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-04-2012, 16:56   #6
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Pafnucy
Jak dla mnie, jest ona cały czas obecna w społeczeństwie. Może społeczeństwo jest mniej aktywne w życiu religijnym, jednak nie zanikło ono wcale. Poza tym zostało one skomercjalizowane.


Na jakiej podstawie ten wniosek?





Cytat:
Napisał Pafnucy
Poza tym, religijność na pewno jest obecna w kulturze społeczeństwa. Wątpie, aby latynosi nawet w roku 2020 zrezygnowali z obieszania się złotymi krzyżami i umieszczaniem wizerunków Jezusa lub Marii na maskach samochodów. Pewnie muzułamanie też nie zapomnieli o swoich korzeniach - kto wie, może nawet stali się jeszcze bardziej radykalni.


Podobnie - na jakiej podstawie ten wniosek??? W jakim podręczniku to przeczytałeś?



Cytat:
Napisał Pafnucy
Dlatego uważam, że nie można kwestii religijności pomijać podczas grania/prowadzenia Cyberpunka.
Uwielbiam Twoją autorytatywność. Jeżeli JA prowadzę to stosuję MOJE zasady i to JA decyduję o tym czy coś można pominąć czy nie. Ty możesz stosować zupełnie inne zasady, ale bądź łaskaw nie mówić mi co mam robić – zwłaszcza w kontekście CP IYKWIM





Zastanówmy się przez chwilę nad tym JAKI jest świat przedstawiony w Cyberpunku 2020. Zatrzymajmy sie na ułamek sekundy nad samą nazwą będącą zlepkiem dwu wyrazów "cyber" i "punk". Kluczowm jest tutaj to drugie słowo. Nie trzeba ekspertem w dziedzinie socjologii, aby dowiedzieć się jaka jest ideologia punka. To trochę wiecej niż sztampowe "No Future" wynikajace tylko z nihilizmu stanowiącego jeden z filarów ideologii punkowej. Ideologii w zdecydowanej większości skoncentrowanej na całkowitej wolności jednostki i odrzuceniu jakichkolwiek form establishmentu czy autorytaryzmu. (Etyka DIY) Tak jak formą establishmentu jest korporacja tak samo religia jest formą autorytaryzmu...

Wystarczy wziąść dowolny podręcznik do CP czy zapoznać się z innymi pozycjami w gatunku, aby dojść do wmiosku, że przedstawiony jest świat nihilistyczny, pogrążony w degrengoladzie i wyzuty z jakichkolwiek norm. Gdzie w tym wszystkim widzisz religię? Czy możliwe jest, aby społeczeństwo pogrążyło się w takim moralnym i socjologicznym bagnie jeżeli religia (niosąca jednak normy etyczne) miała jakikolwiek znaczący wpływ na ludzi???



Sprawę religijności ładnie podsumował w tym wątku Falk piszac:

Cytat:
Przeciętny krawędziarz nie musi być osobą wierzącą. Ale czy nie może? Zadajcie sobie pytanie - gdzie się wychował? Co go ukształtowało?
Postać gracza ma jakieś spojrzenie na religię i religijność (podobnie jak ma jakieś spojrzenie na korporacje, społeczeństwo, kasę, etc, etc) i to gracz decyduje czy religia pojawia się w grze czy nie.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem