Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-12-2006, 17:36   #2
Bortasz
 
Reputacja: 1 Bortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputację
W karczmie był gwar. Jak w każdej karczmie pod wieczór gdy chłopi wracali z pola.
- Nie chce siedzieć w tej dziurze! Chce się wyrwać, zobaczyć świat! Chce przeżyć przygody!
- Krakov, Siadaj mam już powoli dość tego biadolenia.
- Ale ja...
- Siadaj mówię!
Chłopiec usiadłem nie pocieszony. Chciał zagłębić się w wspaniały świat przygody.
Do siedzącego samotnie chłopca podszedł mężczyzna. Silnie zbudowany. Ubrany był w strój prosty nie przyciągający uwagi. Zdawało się, że nikt inny go nie widział.
- Chcesz przeżyć przygodę?
- Chcę!
Nie szło zobaczyć twarzy mężczyzny, mimo że nie miał żadnej zasłony. Można było się tylko skupiać na ustach lub na jednym oku na raz. Prawe oko patrzyło uważnie spokojnie, lewe, mimo że równie statyczne sprawiało wrażenie jakby na niczym się nie skupiało patrzyło pełnym spektrum we wszystkie strony. Usta z kolei były rozciągnięte w szerokim uśmiechu.
- Niczego obiecać ci nie mogę. Jednak... Udaj się na rozstaje dróg tam wykrzycz, kim chcesz zostać i czekaj na cud. Pamiętaj Wykrzycz kim chcesz zostać i co osiągnąć. Inaczej nie będzie zabawy.
Postaci oddaliła się nieśpiesznym krokiem a tłum w zatłoczonej karczmie zdawał się schodzić mu z drogi, choć nie było już praktycznie miejsca.
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline