Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-05-2012, 13:22   #8
Indoctrine
 
Reputacja: 1 Indoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znany
Grałem w Aphalon, nawet mam jeszcze podręcznik

Wiadomo - system był wydany dawno, niektóre rzeczy zgrzytały, ale miał swój klimat.
Rzeczywiście, najbardziej kulała mechanik. I nawet nie to, że kopiowała niektóre rozwiązania k20, racze ogólnie nie do końca ją testowaliście albo niektóre elementy dodaliście na siłę, nie licząc że będą specjalnie wykorzystywane.
Na przykład umiejętności podzielone na % z dziwnym systemem szkoleń, oraz te zwykłe na skali 1-25. O ile te pierwsze w miarę rozsądnie wyglądały (przydział początkowy, rozwój itp), to drugie już nie. Przydatność była często bardzo duża, ale właściwie to ile i jak zaawansowane będą, zależało jedynie od pochodzenia. Jak ktoś miał farta, to jego postać dzięki pochodzeniu i dodatkowemu pochodzeniu za punkty wolne, mogła wymiatać...
O ile oczywiście ktoś się przejmował tamtymi umiejętnościami. Podejrzewam, że traktowaliście to jako dodatek do standardowych parametrów postaci, z którego mieli korzystać nieliczni
Tak samo maksymalne wartości cech, jak ktoś miał pecha, to nie mógł się nigdy rozwinąć

Sam świat mi się podobał. Oczywiście mało opisany, bardziej zajawka niż pełna historia, ale dawał potencjał. Graliśmy sporo, głównie w Morotanie, Asmagorii, Rowonsie (mogłem nazwy pomylić, nie pamiętam wszystkich).

Przy okazji, zdajesz sobie sprawę, że Aphalon pomimo krytyki, to jeden z chyba najbardziej rozpowszechnionych systemów polskich?
Nakład był jak pamiętam około 3000, prawda? Dzisiaj takich nakładów nie osiągają nawet topowe tytuły Mój system, który niebawem wyjdzie, będzie o skalę wartości mniejszy mieć.
 
Indoctrine jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem