Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-05-2012, 17:08   #6
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
"Gracze to potwory, które chcą zniszczyć sesję - a zadaniem MG jest ich powstrzymać!"
Wiemy nie od dziś.

Myślę, że jeśli gracz chce naprawdę spsuć sesję to mu się to uda niezależnie od okoliczności, chyba że odpowiednio wcześnie się takiego delikwenta wyprosi.

Większość problemów technicznych da się przeskoczyć jeśli tylko szuka się sposobu, a nie powodu.

Kolejność odpisywania - może być umowna, bardziej niż 'mus' może działać jako zamówienie, czyli jeśli na kogoś wypada, że powinien wystawić wyzwanie w tej 'kolejce' to zawsze może powiedzieć pas (bo życie) i kolejna osoba pomyśli, a jak się uspokoi no to nadrobi zaległości. Jest to niewiele większy problem niż w normalnej sesji, gdzie znikający gracze też mogą namieszać.

Gram żeby pokazać jak moja postać jest fajna - heh, ja bym o coś takiego gracza nie oskarżył jeszcze by się zfoszył. Zresztą ja ze swoich graczy jestem zadowolony, może mam farta.
Raz, że nawet w takiej konwencji też można odgrywać postać, po prostu, prócz kreowania otoczenia jeszcze sobie odgrywamy postać jak w normalnym pbf. A dwa, że mimo wszystko gracze dość szybko łapią koncept czym grają - przynajmniej podstawy. Np. A że moja postać jest twardzielem, a że mam umiejke walka to pewnie był kiedyś w wojsku... I w kolejnych postach to się rozbudowuje.
A z drugiej strony, nawet jeśli celem PBF jest leczenie kompleksów poprzez kreacje nowego, lepszego ja w osobie BG, to raz można zagrać inaczej, ot tak dla odmiany.

Kostki to już pikuś, może da się rzucać w komentarzach, albo zrobi się oddzielny wątek fabularny na rzuty, albo wykorzysta narzędzia zewnętrzne jak kostnicę... to nie jest problem.

Co do wielkości, to i tak wątpię by w takie coś chciało grać więcej niż k5 osób, więc na dużą grupę nie ma nawet szans.
 

Ostatnio edytowane przez behemot : 04-05-2012 o 17:50.
behemot jest offline