Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-05-2012, 10:12   #4
Slan
 
Reputacja: 1 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
Azakir az Azakara szedł ulicami wioski, którą tutejsi prymitywni barbarzyńcy nazywali Riddleport. Oczywiście według tutejszych standardów, było to miasto, ale alchemik z imperium padyszachów nie musiał się przejmować tym, co sądzą tutejsze dzikusy. Patrzył z obrzydzeniem na brudne, zabłocone ulice. "Tutejsi są zbyt głupi, żeby znaleźć niewolników do sprzątania, nie mówiąc już o przyzwaniu demonów lub dżinów, jak się ri w cywilizowanych krajach" Westchnął i pokręcił głową ze smakiem. Westchnął i wszedł do środka.

Karczma była nie duża i skromnie urządzona, Barmanki w strojach tylko minimalnie mniej pruderyjjnie niż większość kobiet w tych zimnych i bigoteryjnych stronach. Jedna podała mu cyrograf. Uśmiechnął się, bowiem wiedział, że wszystkie dusze Keszytmów należały do Padyszacha i tylko jego bogowie mieli prawo prosić o ich wydanie. I tak gdy zaczął się podpisywać, okazało się, że będzie on nieważny bo nie mógł wpisać więcej imion przodków niż do trzeciego pokolenia, a w imperium było wymagane minimum do ósmego. Potem poprzyglądał się chwilę impowo i podszedł do właścicela.
- Jestem Azak az Azakara Syn Zakha zakar kara, i Keleszy kalesz Keszel, którzy byli potomkami - przez pięć minut wymieniał krewnych do szesnastego pokolenia, potem rzekł
- Jako osobnik nieskończenie łaskawy i życzliwy, chciałem wam sprawić zaszczyt zatrudnienia mnie w charakterze osoby, która uczyni pobyt w tym przybytku nie zapomnianym, dxiięki cudownym napojom, które stworze wykorzystując wiedzę alchemiczną z nieskończenie cudownego imperium Padyszachów, niech bogowie wychwalają ich święte imiona - Starał się mówić jak do dziecka lub osoby oziężałej umysłowo, aby mieć pewność, że zostanie zrozumiany.
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija

Ostatnio edytowane przez Slan : 18-05-2012 o 10:16.
Slan jest offline