Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-06-2012, 23:51   #1
adurell
 
adurell's Avatar
 
Reputacja: 1 adurell nie jest za bardzo znany
Poczatkującego MG pytania wszelakie.

Witam!

Zgodnie z rosnącym zainteresowaniem w mojej grupie znajomych postanowiłem zacząć prowadzić na żywo i z właściwą sobie skrupulatną manierą zacząłem szperać jak w zasadzie robi się to właściwie od strony teoretycznej.

Mam już system, ogólny pomysł co i jak, klimatyczne miejsce, chyba czuję i czaję o co w tym chodzi, ale...

No. Ale.

Głupia sprawa. Sesja składa się z akcji i przerw miedzy akcjami, tak mi się przynajmniej zdaje. Podczas akcji... w miarę nietrudno zrozumieć, jak to wygląda. Mg opisuje interakcje gracza ze światem. A miedzy akcjami?

Tego nie rozumiem. Jak u licha wygląda gra 'pomiędzy' kolejnymi, załóżmy, lochami pełnymi skarbów? Pytanie może się wydawać głupie, ale albo

a) skaczę z akcji do akcji- a wtedy sesja zamienia się w film rodem z Hollywood, w którym treść leży w kałuży krwi i wymiocin skopana przez wszędobylska akcję, wybuchy i fajerwerki
b).... opisuje krajobraz? nie wiem, przebieg dwutygodniowej podróży?

To jest moje pytanie. Jak prowadzić przerywniki?

Dodatkowo, byłbym szalenie wdzięczny za wszelkie wskazówki dotyczące prowadzenia narracji.

Druga, inna sprawa: jak szacujecie czas sesji? Tworząc scenariusz, nie wiem ile trwa jedna część, ciężko go wtedy podzielić na ileś sensownych spotkań. (ale to tak dodatkowo dodatkowo)

Cheers,

Adurell.
 
__________________
"Another tricky little gun
Giving solace to the one
That will never see the sunshine "
adurell jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem