Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-06-2012, 20:38   #1
Issander
 
Issander's Avatar
 
Reputacja: 1 Issander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodze
[komentarze] Witaj na Marsie!

Zebranie do kupy wszystkich Waszych postaci nie będzie łatwe, ale niedługo będziemy mogli zacząć grać. Do końca tygodnia najpóźniej.

Miłej zabawy!

Co do Waszej przenośnej encyklopedii, uznałem, że będzie dobrym pomysłem, żeby urozmaicić i przybliżyć Wam świat gry - możecie w swoich postach podawać hasła, które chcielibyście w nią wklepać. Żeby nie okazało się, że nagle mam czternaście haseł do napisania i będe musiał na to poświęcić całą noc, ustalam limit dwóch haseł na turę. A nawet jeżeli nie chcecie się jakoś za bardzo zagłębiać w świat gry, to i tak przyda Wam się do uzyskania ogólnych danych o lokalizacjach, w których się znajdziecie, mapek, itd.

Statek zaś znajduje się w marsjańskim kosmodromie... Zapomniałem dodać: nie ma on możliwości poruszania się w polu grawitacyjnym, tj. lądowania i startowania na planetach i dużych księżycach... choć logiczne by było, gdyby miał jakiś system awaryjnego lądowania.

Ci, którzy nie podesłali mi avatarów, niech je wrzucą do kart postaci. Na razie ich nie przycinam (zwłaszcza Twój, Sketch, mocno tego potrzebuje ) - zrobię to, jak w KP będą już wszystkie avatary.

Jeszcze kilka zasad, którymi kieruję się w grze, zwłaszcza dla graczy, z którymi spotykam się po raz pierwszy.
- Wasze postacie są bohaterami - są silniejsze, zdolniejsze, inteligentniejsze od zwykłych ludzi, a do tego mają więcej szczęścia - inaczej nie byłyby w stanie przetrwać całej przygody w jednym kawałku. Możecie to wykorzystywać w swoich odpisach, zwłaszcza, jeżeli macie do czynienia z BN-ami, którzy nie mają imion, czyli mają małe znaczenie dla akcji.
- Mimo to, należy pamiętać o realizmie. Kiedy wróg ma przewagę liczebną, zawsze lepiej się poddać, albo wymyśleć jakiś sprytny sposób, niż po prostu atakować. Tak samo nie ma punktów życia, a zdrowie jest określane poprzez rany - każda rana jest istotna i goi się tak, jak w prawdziwym świecie. Nie ma healing potionów, a magia lecząca (jak każda zresztą) jest niesamowicie droga i zarezerwowana dla elity. Dlatego lepiej grać ostrożnie. - Oczywiście raczej będę starał się utrzymać Was przy życiu, jeżeli np. wypadnie rzut oznaczający śmierć postaci, ale nie z winy głupiego zagrania gracza, a jedynie z braku szczęścia. Mimo to, może okazać się, że gra z raną, jaka zostanie zadana, będzie mocno utrudniona.
- Przeciwnicy istotni dla fabuły będą tak samo, jak i Wasze postacie - bohaterami. Tu już trzeba się będzie postarać, żeby zwyciężyć.
- Powyższe punkty, jeżeli komuś się nie chciało czytać, albo nie jest czegoś pewien, można sformułować krótko: gramy książkowo - tak, jakby Wasze postacie były bohaterami książki.
- Jeżeli chodzi o system walki, to jest on bardzo prosty. Jest to zwykłe storytellingowe rozwiązanie, czyli dobrym opisem/zagraniem zyskacie więcej niż po prostu pisząc "atakuję go mieczem", ale efekt jest nieco zmodyfikowany przez rzut określający szczęście, jakie postaci dopisało (lub nie) przy wykonywaniu danej akcji.
 

Ostatnio edytowane przez Issander : 24-06-2012 o 22:58.
Issander jest offline