Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-06-2012, 13:48   #3
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 593 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Siedemnastoletni kowalczyk zjawił się na miejscu zbiórki. Był młodzieńcem wysokim jak na swój wiek, o pięknie wyrzeźbionej sylwetce. Proporcjonalnie zbudowany, pozbawiony tłuszczu, za to o rozbudowanej muskulaturze, miał kształty godne antycznego posągu. W ciemności, spod czarnego płaszcza lśniła jego jasna, szlachetna twarz z niebieskimi oczami pod grzywą blond włosów.

- Czy każdy jest gotów wyruszyć ku przygodzie? - zagaił - Wzięliście prowiant? Koce? Mocne ubrania? - był gotów pomóc w przygotowaniach najmłodszym lub najmniej samodzielnym członkom drużyny. Wszak czuł się już prawie dorosłym i uważał to za swój obowiązek.

Na słowa Bolesława odparł:

- Powinniśmy ruszyć tam, gdzie najprędzej znajdziemy cywilizację. Wszak w miejscach ludnych czeka nas szansa zdobycia chwały, znalezienia pracy i wzbogacenia się. Stąd najchętniej pójdę w dół lub w górę rzeki - nad wodą przecież musi ktoś żyć, a i idąc z rzeką najtrudniej się zgubić. Co do pójścia na wchód - nie przeczę, że wasza trójka zna się na przeżyciu w lesie - lecz jaka chwała czeka nas w bezludnej głuszy? Zaś jeśli chodzi o przekroczenie gór, to obawiam się, że najsłabsi z nas mogą temu nie podołać.

Podsumował:

- Więc moim zdaniem - północ lub południe. Możemy być pewni, że na południu ktoś mieszka. Czy są jakieś osady na północy? Nie wiemy na pewno. A im prędzej znajdziemy ludzkie siedziby, tym szybciej zaczną się dla nas prawdziwe przygody.

„I tym szybciej zdobędę miecz” - pomyślał - „Prawdziwy miecz. Bo cóż to za wojownik bez miecza?”

Mocniej naciągnął na siebie płaszcz i poprawił w dłoniach swój dwuręczny, kowalski młot.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.

Ostatnio edytowane przez JanPolak : 30-06-2012 o 14:00.
JanPolak jest offline