Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-07-2012, 14:57   #3
Imoshi
 
Reputacja: 1 Imoshi jest jak niezastąpione światło przewodnieImoshi jest jak niezastąpione światło przewodnieImoshi jest jak niezastąpione światło przewodnieImoshi jest jak niezastąpione światło przewodnieImoshi jest jak niezastąpione światło przewodnieImoshi jest jak niezastąpione światło przewodnieImoshi jest jak niezastąpione światło przewodnieImoshi jest jak niezastąpione światło przewodnieImoshi jest jak niezastąpione światło przewodnieImoshi jest jak niezastąpione światło przewodnieImoshi jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał Fiath Zobacz post
Perswazja:
Czy ta umiejętność jest konieczna na liście? Osobiście uważam, że każda sesja z mechaniką perswazji staje się uboższa i zwyczajnie idiotyczna. Po co mam myśleć nad argumentami? walne wszystko w perswazje i pozamiatane.
Niekoniecznie. Dla mnie perswazja, to coś na kształt "zdrowego rozsądku". Nie wszyscy są obdarzeni... cóż, zdolnościami przekonywania innych, więc ja zawsze chcę iść w tym z pomocą. Ale nie zmienia to faktu, że wszystko tak czy owak zależy od rzutów - nawet z setką perswazji, żeby otrzymać podpowiedź w sensie dosłownym ("Masz powiedzieć TO: xxxx") trzeba mieć w miarę dobry rzut.

Cytat:
Napisał Fiath Zobacz post
Jak te atuty [Wzrok, słuch] wpływają na przebieg rozgrywki?
1. To umiejętności. :P
2. Odpowiadają one za spostrzegawczość i nasłuchiwanie w większości. Postać o lepszym współczynniku zauważy więcej szczegółów u tajemniczego jegomościa w ciemnościach, usłyszy o co chodzi w cichych szeptach za drzwiami, a nawet chociażby kroki za sobą.

Cytat:
Napisał Fiath Zobacz post
Co powoduje ta statystyka [Inteligencja] względem postaci? Jak konkretnie wpływa na wiedzę?
Jest to, najogólniej mówiąc, wiedza ogólna (). Jeśli, przykładowo, chcecie uruchomić komputer, na którym pojawiają się jakieś błędy, a nikt nie ma umiejętności "Informatyka", to jest wykonywany test inteligencji. Jeśli na podłodze leży jakaś dziwna substancja, a nikt nie zna się na niczym, co mogłoby pomóc w jej identyfikacji, to wykonywany jest test inteligencji. Oczywiście atrybut na 10 nie dorasta nawet do pięt atrybutowi na 100...
 
Imoshi jest offline