Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-07-2012, 06:50   #28
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
- Widzę... małpę w sukmanie, Begus - kowalczyk podzielił się swym spostrzeżeniem, jakkolwiek nieprawdopodobnie brzmiało.

Po chwili otrzymał od gnoma sieć - powinna się przydać do łapania małpoluda.

- Beldar, bratku, możesz się zająć niedźwiedziami? Użyć na nich swojej... magii, no wiesz...

Orik wiedział, że starszy z braci Johanson ma talent do obchodzenia się ze zwierzętami, ale nie potrafił tego zdefiniować.

- A ja pobiegnę na wprost za tym czymś. Jak w nagonce. Niech ktoś szybszy ode mnie obiegnie to z boku, to to złapiemy - pośpiesznie przedstawił plan działania.

- Sam miałem to zaproponować. - odparł myśliwy kierując się w stronę uciekającego niedźwiadka. - W razie czego będę krzyczał a wy uciekajcie. Nie starajcie się mnie ratować. Po prostu uciekajcie.

Beldar znał niebezpieczeństwo wynikające ze stanięcia między matką a jej młodym. Co prawda teoretycznie ale znał. Nie wiedział tylko czy jego przyjaciele też posiadają taką wiedzę.

- Co do waszego celu, nie zabijajcie go za szybko. Wydaje mi się bardziej przestraszony niż planujący jakieś zło.

- Nie zamierzam go zabijać. - odparł kowalczyk - Jak go złapiemy, może dowiemy się, co tu się dzieje. No, ale - lecę!

I Orik wystartował do biegu. Liczył, że pomoc towarzyszy, sieć i siła własnego kowalskiego uścisku pozwolą mu złapać tajemniczego zbiega.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline