Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-12-2006, 11:33   #1
Kedrick
 
Reputacja: 1 Kedrick ma wyłączoną reputację
[Sesja] Charty von Traumberg

Na zewnątrz rozpoczęła się ulewa. Pada, padało i będzie padać, więc schroniliście się w tej oto karczmie, nawet się nie znając. Od razu uderzył Was zapach skwaśniałego piwa, odgłos popiskiwania szczurów oraz pijacka pieśń, zaczynająca się tymi słowy:

"Kiedyś, tak jak zwykle, gdy się kończył dzień,
Krwawa tarcza słońca w morzu kryła się.
Nagle przystanęła- jak na jakiś znak...
No, i pozostała tak!"

Na ławach siedział szeroki asortyment gości. Od pijaków, marynarzy, poprzez zwykłych portowych rzezimieszków aż do mieszczan. Odwracając uwagę od klientów, pierwsze, co się rzucało w oczy to rozmiar oberży. Była wprost monstrualna. Wyglądała w środku jak wnętrze pancerza jakiegoś olbrzymiego oceanicznego skorupiaka. Ściany były pokryte czymś w rodzaju... żeber, spełniających rolę kolumn. Jeżeli ktoś by się im bliżej przyjrzał, mógłby zauważyć, iż są zrobione z... Ludzkich kości. Tawerna była trzypiętrowa. Znajdujecie się na parterze gospody, choć można bez przeszkód przejść wyżej, zwłaszcza, że schody znajdują się tuż tuż wejścia do niej, a hałas coraz bardziej się nasilał. Zauważyliście również, że jest tam o wiele mniej osób, a całe pierwsze piętro składa się właściwie z wyodrębnionych komnat. Nic jednak Was nie zmuszało do przejścia na górę, mogliście zostać tutaj, gdyż nie było jeszcze zbyt wielu gości i uchowało się parę wolnych, na oko sześcioosobowych, stołów z przystawionymi do nich ławami.

"Hej ha, kolejkę nalej,
Hej ha, kielichy wznieście,
To robi doskonale
Morskim opowieściom.
Łajba to jest morski statek,
Sztorm to wiatr co dmucha z gestem,
Cierpi kraj na niedostatek
Morskich opowieści.
Kto chce, to niechaj wierzy,
Kto nie chce, niech nie wierzy,
Nam na tym nie zależy,
Więc wypijmy jeszcze!"


Jeżeli wszystko jest zbyt chaotyczne - wybaczcie mi. To pierwsza sesja, w której jestem MG i to dla mnie swoisty eksperyment. I jeszcze jedno - tematem organizacyjnym będą komentarze, więc wszelkie pytania, prośby i zażalenia proszę tam kierować. Wyjaśnię w nim również sytuację geopolityczną, jako że jest w tej sesji bardzo ważna. Wasz pierwszy post to opisanie postaci, pózniej już do Was należy jak rozwiążecie kwestię poznania się. Ja tu jestem tylko od opisów i dialogów z BN, nie będę Was przecie prowadził za rękę, krok po kroku Pierwsza pieśń jest fragmentem szanty "Zachodźże słoneczko" autorstwa Michała Kowalczyka, a druga fragmentem piosenki Czerwonych Gitar "Morskie opowieści".


NA KAZDA PARTIE MAJA BYC GORA DWA POSTY, TAK, JAK TO ZROBIŁ GRIK, ZROZUMIANO? *Ach, jak ja kocham znęcać się nad ludźmi*
 
Kedrick jest offline