Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2012, 19:57   #10
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Moim zdaniem problem z dociem polega na czymś zupełnie innym.
Problem z tym, że ktoś nie zdąży się wypowiedzieć nie zależy od doca, a od czasu jaki możemy poświęcić na granie. W sesji bez doca gracze też mogą wrzucać post i gdy ja będę ostatni, to nie będę miał nic do dodania i moja postać wyjdzie na mruka.

Z dociem problem jest taki, że ludzie często zaczynają się rozgadywać i bardzo długo krążą wokół właściwego tematu (dyskusje o czterech literach pewnej Maryny) i akcja grzęźnie w miejscu.
Na sesjach na żywo też często dysputy graczy o problemie i dialogi trwają długo i szczerze mówiąc są tak naprawdę w dużej mierze esencją sesji. Tylko w sesjach na żywo wystarczy, że MG pogoni graczy, albo wprowadzi jakieś zdarzenie, które przerwie radosną naradę graczy i po kłopocie.
W pbfie, a tym samym w docu, taka sytuacja jest o wiele trudniejsza. MG może oczywiście pogonić graczy, ale dokończenie dialogu może trwać kilka kolejnych dni. A wprowadzenie jakiegoś nowego wydarzenia musiałoby się wiązać z umieszczeniem kolejnego postu przez MG i zabranie graczom możliwości napisania swojego postu.

Podsumowując myślę, że doc może ożywić sesje, bo wprowadza interakcję pomiędzy graczami i ich postaciami, ale czasami może bardzo spowolnić sesję.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem