Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-12-2006, 02:57   #1
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
[WFRP v.2] Warsztaty o nazwie "Początek"

Witajcie w rekrutacji do nietypowej sesji.
Podpatrując sesję Bortasza oraz wykorzystując jego pomysł chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do wspólnej zabawy jaką jest granie fabularne w systemie WFRP. Sam pomysł byłby niczym bez graczy, a tych wiem, że jest sporo na forum. Jednak mi chodzi o tych, co jeszcze nie grali, nie wiedzą jak się gra na forum albo, o zgrozo, nie wiedzią jak się gra na prawdziwej sesji w realnym życiu. Takie głosy też się pojawiały. Bortasz w swojej sesji pokazuje uroki bycia magiem, co udaje mu się znakomicie. Ja oferuję przygodę ze Starym Światem czyli WFRP pełną gębą. Nie będzie to tradycyjna sesja forumowa ani taka, jak w rzeczywistości. Jej celem nie będzie uratowanie księżniczki czy zdobycie złota, a poznanie świata, mechaniki nim rządzącej oraz przygotowanie do zagrania na forum w prawdziwej sesji. Dlatego też celniejszą nazwą będą warsztaty i tak też to nazwałem.
Zapraszam wszystkich chętnych do zapisania się do tych warsztatów. Pomogą one poznać naturę grania na forum oraz przybliżą znacznie WFRP na tyle, by bez problemów zagrać w niego również poza forum.Warsztaty będą podzielone na cztery kategorie. Każda z nich to zgłoszenie z gildii w Aldorfie w składzie Gildia Magów, Gildia Wojowników, Gildia Złodziei oraz Gildia Tropicieli. To właśnie te gildie czekaną na nowych członków w swoich szeregach. Nowicjusze poznają podstawy bycia wojownikiem, magiem, złodziejem oraz tropicielem (jako typ bohatera a nie ścisła profesja). Całość będzie w pełni fabularna uzupełniona o moje komentarze, wzbogacona o rzuty kostką forumową oraz podpowiedzi dla graczy. Sądzę, że w takiej formie granie będzie dużo bardziej przyjaźniejsze dla Was i nauka WFRP będzie przyjemnością a nie wkuwaniem masy podręczników.
Co z osobami, którym zależy na poznaniu WFRP a grać na forum potrafią? Takich też zapraszam - choć pierwszeństwo mają nowicjusze.
Jak będą zorganizowane warsztaty? Będą cztery sesje (po jednej dla danej gildii) - na każdej będzie jedna osoba (ewentualnie dwie) i to dla nich będą prowadzone warsztaty. Te "ewentualnie dwie" osoby to właśnie jedna bardziej i jedna mniej doświadczona. Razem będą się szkolić i wspierać podczas szkolenia. Po ukończeniu szkolenia otrzyma się stosowny certyfikat umieszczony w opiniach - tak by przyszły MG wiedział co jego gracz wie i jak mu szło poprzednio. Dlatego warto się starać, gdyż taka ocena może się przydać - szczególnie dla nowych.
Nie będą to szczególnie długie sesje a ich intensywność będzie zależała od zaangażowania usera. Jeśli będzie się przykładać i pisać często, to szybciej ukończy warsztaty. Jeśli nie, to zajmie mu to dłużej. Dlatego też przy zgłoszeniu pamiętaj - bierzesz w tym udział bo chcesz. Jeśli będziesz olewać to i ja to oleję wywalając cię z gildii. Nie musisz się niczym stresować - błędy możesz robić (w końcu zgłosiłeś się, by się czegoś nauczyć), szlifować swoje granie na forum a może nawet warsztat pisarski (a co, przecież pisać trzeba a nuż odkryjesz w sobie pisarza ), poznać fajny system i móc się nim bawić nawet po opuszczeniu forum (czego nie dopuszczam ). Jednocześnie proszę osoby, które będą czytać sesje warsztatowe i znające WFRP (2 edycja) o uwagi, poprawki lub uszczegółowienia, które pomogą mi w prowadzeniu sesji.
Czego oczekuję od Was? Zgłoszenia się. Zakładam, że nie znacie świata ani praw nim rządzących toteż nie oczekuję życiorysu ani statystyk. Przyjmę, że jesteście nie wybijający się ponad standard ludzie o pochodzieniu bliżej nie rozpoznanym - mieszczańskim lub chłopskim. Wiek wasz to 17 lat. Rasa - oczywiście ludzie. O ekwipunek i umiejętności również się nie martwcie - będą standardowe i zostanie wszystko objaśnione co do czego. Jedyne co potrzebuję to imię. Ponieważ gramy w kraju, gdzie są imiona gemrańskie - wybierzcie sobie jakieś.
Jak wspomniałem, będą to warsztaty. Obok tekstów ściśle fabularnych, prowadzonych w temacie sesji, będą też prowadzone uwagi w komentarzach, podobnie jak rzucanie kostkami oraz poprawki. Mam nadzieję, że taka forma będzie Wam odpowiadać, gdyż to jest przyjęte na forum granie i tego będę się trzymać. Element fabularny - czyli główne "ciało" sesji będzie takie jak w innych sesjach. Ba, nawet będzie tam coś takiego jak motyw przygodowy, ale nie nastawiajcie się na coś ambitnego. Powtarzam - to mają być głównie warsztaty przybliżające system i mechanikę. Jeśli z czasem będziecie już coraz sprawniej się poruszać w obrębie sesji - element fabularny będzie rósł, a komentarze zanikać. Sądzę, że zakończenie warsztatów każdego usatysfakcjonuje i ostatecznie potwierdzi jak wiele się nauczył.
Terminy? Planuję uruchomić sesje po świętach gdy wszyscy już się zgłoszą. Minimum to jeden post dziennie, bo inaczej to nie skończymy warsztatów nawet za rok. Moja częstotliwość pisania będzie największa wieczorem i w nocy, dlatego nie dziwcie się, że nie ma mojego wpisu za dnia (choć to nie reguła). Jeśli planujesz przerwę lub odejcie ci ochota na branie udziału w warsztatach - napisz do mnie PW. Nie zostawiaj bohatera, bo nie wiem, co z nim dalej będzie. A tak będzie wszystko jasne. Zgłoszenia przyjmuję oczywiście w tym temacie oraz jako potwierdzenie Waszych chęci - na PW. O przydzieleniu do sesji będzie decydować kolejność zgłoszeń oraz moje subiektywne spojrzenie na sprawę. Postaram się pomóc każdemu - w miarę moich możliwości. Liczę na to, że docenicie moje starania i przebrniecie przez całe warsztaty bez przerw i porzucania ich. Dlatego też odpowiedzialni gracze mile widziani. Przy pisaniu zgłoszenia piszcie proszę do jakiej gildii pragniecie się przyłączyć. To pozwoli łatwo zorientować się, gdzie chce iść najwięcej ludzi.

"Gildia Wojowników"
Wolna Kompania V Regimentu poszukuje młodych ludzi szukających swego szczęścia w wojaczce. Zapewniamy leczenie i jedzenie a wymagamy tylko byś machał mieczem. Uwaga - dla weteranów zniżki


"Gildia Złodziei"
Podobno mówią, a w zasadzie słyszałem to od kolegi który podobno słyszał to od swojego znajomego, że Kulawy Johann z Powroźniczej szuka ludzi do terminu. A wiadomo, kim on jest. Dlatego nie wiem, czy kogoś najmnie.

"Gildia Magów"
Wielce Szacowna Gildia Magów Imperialnych na Uniwersytecie Altdorfskim ma zaszczyt zaprosić kandydatów w swe szeregi, by swą osobą oraz umiejętnościami budowali potęgę Imperium na magicznej mapie świata. Preferowani są młodzi ludzie, zapewniamy jedzenie i spanie a po nauce - pracę.


"Gildia Tropicieli"
Zielone Płaszcze szukają ludzi do swojej gildii by zapewnić ochronę karawan, przepatrywanie szlaków oraz zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących. Duże ryzyko ale i duża płaca.


Pozdrawiam i zapraszam.
Czeka na Was mroczny świat niebezpiecznych przygód!
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline