Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-09-2012, 12:40   #3
Rebirth
 
Rebirth's Avatar
 
Reputacja: 1 Rebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputację
1. Jak pisałem, unikam sterowania postaciami. Tutaj po prostu nie chciałem, by wyszedł jakiś suchy opis jako wstęp. Mam nadzieję, że nie ugodziłem w niczyją wizję postaci, a jeśli tak to nie obrażę się jeśli mnie skoryguje

2. Pogrubiłem imiona, żeby nie była taka ściana zwykłego tekstu i żebyście nie przegapili siebie w niej Nie wymagam od was pogrubiania. Jeśli nie chcecie, to ja też nie będę - chodziło tylko o ułatwienie wam czytania.

3. Poniekąd zrobiłem pierwszy post taki trochę specjalnie o Was, żebyście co nieco o sobie widzieli. Celowo uniknąłem pisania zbyt wiele o charakterach czy specyficznych wydarzeniach z waszych przeszłości, żebyście sami zdecydowali czy i kiedy chcecie o nim wspomnieć (może już to zrobiliście, i wszyscy wiedzą?).

4. Opis i wygląd "Bumeranga" zostawiam kapitanowi, to przecież jego statek, czyż nie?

5. Co do kasy, to od razu wspomnę o całości walut. W kosmosie po pierwsze nie ma fizycznej waluty, chyba że mowa o kruszcach. W WFK i UWK nadal stosowana jest jedna waluta, ustanowiona dawno temu przez WFK - tzw. uni-kredyty (UNK). SWK by nieco poprawić swoją ekonomię i zachęcić inwestorów, niedawno wypuściło swoją walutę - Kolonisy (KLS), których kurs jest dosyć niski w stosunku do UNK. Dodatkowo SWK stosuje swoją wewnętrzną walutę socjalną, tzw. Bony Kolonialne (BK) które częściowo służą również do reglamentacji, oraz jako waluta zastępcza. BK nie są przyjmowane przez podmioty podległe WFK i SWK, i raczej rzadko są w obrocie poza SWK. Można handlować oczywiście kruszcami na zasadzie barteru, jak i również wymieniać w wyznaczonych miejscach (kantory, spółki górnicze, kolonialne targowiska, itp. ).
Statek "Bumerang" w swojej kasie ma: 8800 UNK i 2200 KLS, co jest przyzwoitą kwotą, pozwalającą nawet na dokupienie czegoś do statku, naprawę, a nawet skromny remont. Do tego każdy ma swoje drobne kwoty prywatne, powiedzmy że każdy z was ma na swoim koncie 300 UNK. Kapitan decyduje o tym komu ile przeznaczyć ze wspólnej kasy. Ceny liczyło się kiedyś w stawkach za rok świetlny, ale obecnie stosuje się bardziej konkurencyjny model - stawka za układ. Przeważnie cenę wylicza się w oparciu o liczbę układów, które trzeba byłoby normalnie przebyć by dotrzeć do układu docelowego. Średnia stawka za układ na terenach WFK to 822 UNK, na UWK stawka jest wyższa 1122 UNK, zaś na SWK wynosi 3150 KLS. Ceny te wahają się w zależności od negocjacji, woli kapitana, oraz okoliczności. Mówimy o cenach wśród przemytników, gdyż jeśli ktoś już opłaca wojskowych to ma to znacznie taniej (oczywiście wojskowe MGPT nie są dostępne "ot tak", bo poza armią i elitami rządzącymi, nikt bez układów i cierpliwości nie dostanie zgody na taki lot).

EDIT: Jeśli chodzi o depozyt, to wirtualna waluta przetrzymywana jest w jednym z miliardów banków lub wirtualnych skrytek depozytowych, mniej lub bardziej jawnych. Jako przemytnicy na pewno macie taką kasę ulokowaną w mniej jawnych miejscach, także odwiedziny galaktycznej skarbówki wam nie grożą :P
 
__________________
Something is coming...

Ostatnio edytowane przez Rebirth : 16-03-2013 o 21:37.
Rebirth jest offline