Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-09-2012, 15:09   #4
Lucifer oO
Konto usunięte
 
Lucifer oO's Avatar
 
Reputacja: 1 Lucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwu
Cytat:
1. Sesje via skype and maptool
Najprawdopodobniej będę niedługo prowadził taką sesję, co sądzicie o tym sposobie grania? Da się fajnie pobawić, czy jednak nie jest to w żadnym procencie to, co daje nam tzw. face to face?
Oczywiście że da się fajnie z tym pobawić, choć czasem można natrafić na różne przeciwności takie jak kiepskie połączenie, prowadzenie sesji przez Skype pozwala na prowadzenie dodatkowo sekretnej korespondencji z graczami, z czym ja osobiście zawsze miałem problemy na żywo. Nigdy nie lubiłem podawać kartek na sesjach, ani wypraszać graczy z pokoju, a na skype bardzo łatwo wysłać prywatną wiadomość ze wskazówkami do odegrania.

Cytat:
2. Odgrywanie jako MG postaci płci przeciwnej. Jak z odgrywaniem krasnoludzkiego oprycha, czy sklepikarza, albo uczonego nie mam problemu z przeskakiwaniem do innych charakterów, to nie wiem co mam zrobić podczas odgrywania kobiet Oczywiste, że muszę podjąć inne zachowanie, ale jak Wy to robicie? Czy odgrywacie kompletne dialogi z swoimi graczami, gdy rozmawiają z płcią przeciwną, czy np ograniczacie się do:
G:- Pytam się elfiej Pani, którędy droga
MG:- odpowiada Ci, że tędy i tędy...
To jest bardzo ciekawe pytanie. Sam osobiście zawsze miałem problemy z wczuciem się na szybkiego na sesji w postać kobiecą, dlatego w sesjach na żywo ograniczałem się zawsze do narracji przy prowadzeniu tych postaci. Myślę że dopiero gdy zacząłem grać na pbf'ach zacząłem realniej odgrywać kobiece charaktery, dodając własnie dialogi i częściej wprowadzając je do sesji. Dlatego sądzę że jeśli chodzi o sesje na żywo lub na skype to jest to tylko kwestią przyzwyczajenia się i zdobycia jakiegoś doświadczenia metodą prób i błędów.
 
__________________
...

Ostatnio edytowane przez Lucifer oO : 14-09-2012 o 15:12.
Lucifer oO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem