Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-09-2012, 23:26   #7
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Ja tam z magią nie widzę problemu. Nawet przy zachowaniu oryginalnych zasad.

Jeśli gracze są na wyższym poziomie to raczej nie będą robić za byle oprychów i również ich wrogowie nie powinni być byle kim.

Jeśli jednak będą byle oprychami to i ich wrogowie, raczej nie będą osobami, które mają wpływy i kasę, by tak od po prostu zafundować sobie wskrzeszenie (a sojusznicy wrogów - jeśli nadal żyją - wcale nie muszą mieć ochoty wybulić na kapłana sporej kasy, skoro zmarły okazał się niekompetentny i można zastąpić go kimś innym).

Jeśli jednak coś się w tej materii pomiesza, to zawsze drużyna może od zleceniodawcy otrzymać truciznę, której zniwelowanie wymaga np. 3 następujących po sobie rzutów, albo w ogóle nie jest możliwe, jeśli nie ma konkretnego antidotum. To samo z uniknięciem wskrzeszania. Na czas misji sprezentuj im się sztylet, który uniemożliwia wskrzeszenie zabitej nim osoby.

Co do ankiety. Nie widziałem jeszcze dłuższego dungeon crawla, który byłby naprawdę grywalny na forum. Jeśli już, to różne krótkie lochy przeplatane akcją w innej scenerii.

Za to granie oprychami w mafijnych klimatach wydaje się na forum dość popularne. Z wyżej wymienionych powodów nie robiłbym tego jednak na wyższych levelach.

Edit: Gram w Pathfindera, więc musiałem jeszcze sprawdzić, czy w oryginalnym 3.5 też tak jest. Ale jest. Kapłan na 9tym poziomie, by kogoś wskrzesić musi zorganizować diamenty za 5 tyś gp, ma na wskrzeszenie 9 dni i ciało musi być kompletne. Chyba nie muszę mówić o ile utrudnia to cała sprawę - szczególnie przy zaradnych zabójcach albo mało zorganizowanych sojusznikach
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 27-09-2012 o 23:34.
Tadeus jest offline