Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-10-2012, 23:07   #1
pteroslaw
 
pteroslaw's Avatar
 
[Storytelling] One Piece - Grande Line

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=Il2ghYC_2FE[/MEDIA]
***
Trzydziestu mężczyzn wbiegło na ryneczek, maleńkiej wioski. Największy mężczyzna, stojący w centrum grupy podniósł do góry rękę z zaciśniętą pięścią, na ten sygnał ludzie stojący dookoła niego zaczęli rzucać pochodnie na dachy budynków. Wywlekali ludzi z domów i ustawiali ich na środku placu. W tym czasie przywódca grupy stał spokojnie obserwując cały proces. Dopóki jeden z więźniów nie spróbował uciec. Łańcuch owinął się dookoła szyi uciekiniera, pirat podszedł do niego spokojnie, chwycił go za szyję, poczym zaniósł tak z powrotem na środek placu.

W tym czasie jego ludzie zdążyli już zawlec na rynek całą wioskę. Kapitan piratów stanął na podwyższeniu, zrobionym na szybko, z biurka burmistrza. Dopiero wtedy więźniowie mogli mu się lepiej przyjrzeć. Był to niezwykle wysoki mężczyzna z długimi czarnymi włosami. Na całej jego twarzy znajdowały się kolczyki, na jego ustach gościł okrutny uśmiech.


-Od tej chwili ta wioska znajduje się pod kontrolą „Stalowego” Rogera!- Zakrzyknął mężczyzna unosząc w powietrze zaciśniętą pięść.

***

W tym samym czasie na zimowej wyspie Joyli, słynącej ze stacjonujących tam marines pojawił się pewien człowiek. Był to niezwykle umięśniony, czerwono włosy mężczyzna, w płaszczu z kołnierzem z czegoś co wyglądało jak niedźwiedzie futro.


Człowiek ten podszedł spokojnie do żołnierzy pilnujących wojskowych okrętów.
-Proszę się oddalić, wstęp tylko dla upoważnionych.- Mężczyzna w odpowiedzi tylko się uśmiechnął, poczym potężnym ciosem posłał marines w spienione fale.

Dalej się uśmiechając człowiek ten ruszył do lekko kołyszących się statków. Zrzucił z ramion płaszcz. Kamizelka na jego ciele zaczęła trzeszczeć w czasie gdy wyrastały mu kolejne ramiona. Teraz już sześcioręki mężczyzna wybił się w powietrze, skacząc w kierunku jednego ze statków, potężnym uderzeniem wybił olbrzymią dziurę w burcie statku zatapiając go. W tym czasie marines zdążyli się już przegrupować i rozpocząć walkę. Nie powinien jednak dziwić fakt, że nie poszło im zbyt dobrze.

Swoimi ciosami wyrzucał żołnierzy ciosami, był niczym niepowstrzymany huragan ciosów...

Rezultat jego działań widoczny był już dwa dni później. W każdej gazecie pojawiło się jego zdjęcie, oraz nagroda jaką oferowano za jego głowę. 150.000.000 Beli, za głowę „Asury” Rodiego.

***

Ostatnie istotne wydarzenie tego tygodnia wydarzyło się na morzu. Gdzie znany pirat „Krwawy” Ramirez, razem ze swoją załogą, zniszczył pięć okrętów marines. To jednak wydaje się jedynie pogłoskami, marynarka bowiem nie zwiększyła nagrody za głowę przestępcy, ani nawet nie potwierdzili tych doniesień. Z tego co wiadomo, mogą to być jedynie plotki, ale kto wie...


Witam w mojej rekrutacji do sesji w świecie One Piece.

Na sam początek chciałbym napisać jakie będzie założenie tej sesji. Gracze będą załogą piracką (która zna się już jakiś czas) i właśnie wpłynęliście na Grande Line. Akcja sesji będzie toczyło się mniej więcej w tym samym czasie co wydarzenia z mangi i anime. Dokładnie na morzu znajdziecie się jakieś trzy miesiące przez załogą Słomianych Kapeluszy. Ja mam obmyśloną fabułę za sesję, lub dwie (jeszcze nie wiem czy zostanie podzielona na części, zależy to od tego, czy gracze się wykruszą, czy nie, oraz od kilku innych czynników.)

Teraz sprawy, które obchodzą wszystkich.

Przede wszystkim chciałbym by sesja grana była tylko, lub w większości na Google Docs, na Lastinna zaś wrzucane byłyby gotowe posty. Czas na odpowiedź wynosiłby tydzień. Teraz zaś co powinno znaleźć się w karcie:

1.Imię, nazwisko, ew. pseudonim.
2. Avatar
3. Rasa: Możecie być zarówno fishmenem, człowiekiem, jak i cyborgiem (za wyjątkiem pacyfistów.)
4. Charakter postaci.
5. Trzy rzeczy w których postać jest wybitnie dobra, oraz cztery w których jest tylko dobra.
6. Sześć specjalnych technik (z nazwami, nie obchodzi mnie język w jakim będą). Tutaj podepnę jeszcze jedną kwestię, nie mam nic przeciwko ściąganiu stylu umiejętności, ale mam wiele naprzeciwko w ściąganiu samych umiejętności (czyli postać, która korzysta z kopnięć = spoko, postać która kopie rozgrzanymi do czerwoności nogami =/= spoko). Jeszcze jedno, możecie mieć postacie korzystające z mocy owoców, tutaj są dwa warunki, nie może to być mitologiczny zoan, albo logia, no i owoc powinien być ze mną skonsultowany.
7. Historia: nie musi być jakoś bardzo długa, ważne by była ciekawa.
8. Nagroda: Jak wysoka, (nie powinna przekraczać 100.000.000. Napiszcie jeszcze co doprowadziło do tego, że wasza postać ma tą nagrodę.)

Rekrutację przewiduje na jakieś dwa tygodnie. Poszukuję od czterech do ośmiu graczy. Jeśli o czymś zapomniałem, to śmiało pytać.

EDIT: Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. O kapitanie. Kapitan zostanie albo wylosowany przeze mnie (chyba, że ktoś nie chce brać udziału w losowaniu, wtedy proszę o stosowną adnotację w karcie), lub załoga może wybrać go sama, lub też, w waszej załodze może panować ustrój demokratyczny.
 

Ostatnio edytowane przez pteroslaw : 07-10-2012 o 23:48.
pteroslaw jest offline