Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-12-2006, 18:26   #9
Conductor
 
Reputacja: 1 Conductor ma wyłączoną reputację
Trochę się nie zrozumieliśmy: nie powiedziałem, że mag czy wojownik nie musi mysleć; w każdą odgrywaną postać należy się możliwie mocno wczuć. Chodziło mi raczej o to, iż 4 w/w profesje lepiej prezentują system walki/magii. Pisania "dobrych" postów raczej ciężko nauczyć kogoś kto dotychczas przeczytał jedynie np. instrukcję do video. Oczywiście, praktyka czyni mistrza, lecz wydaje mi się, iż samo nabijanie postów nie wystarczy by przerobić teksty w stylu "wpadam, zabijam i spadam" w rozbudowane, ciekawie napisane opisy. Takie warsztaty oczywiście napewno odniosą pewien skutek, lecz raczej nie spodziewałbym się jakichś spektakularnych osiągnięć. Tak nad tym myślałem i wydaje mi się, że całkiem dobre byłoby przekazywanie "młodym" graczom raczej wiedzy na temat omawianych profesji, tak by mogli lepiej się w nie wczuć. By np. mag nie kojarzył się jedynie z ostrzeliwywaniem wrogów magicznymi pociskami, lecz także z nauką, swego rodzaju mądrością, dążeniem do poznawania tajników swego fachu etc. Nie wiem czy dobrze to ująłem. Chodzi mi o to by pokazać nieco szerszy obraz danego zawodu, zarówne jego dobrych jak i tych mniej przyjemnych cech, ponieważ odnoszę wrażenie, że w dużej mierze odgrywane przez graczy postacie w sesjach na forum są powielaniem pewnych prostych schematów. Charaktery bohaterów także często są do siebie dziwnie podobne (np. popularny motyw małomównego, tajemniczego, trochę gburowatego i aroganckiego wędrowca)
 
Conductor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem