Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2012, 21:09   #15
Ghoster
 
Ghoster's Avatar
 
Reputacja: 1 Ghoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodze
Hmm... Może jeszcze ja spróbuję, chociaż z góry mówię, iż interesuje mnie coś naprawdę konkretnego.
Akcja: 4 - Ważne, by w sesji coś się działo. Dobrze prowadzone słowo winno w jakiś sposób odciskać swoje piętno na wyobraźni, wbrew pozorom stworzenie realnej sytuacji szybkich zdarzeń jest naprawdę trudne na sesjach i często, przynajmniej w przykładach, jakie dane mi było widzieć, ociera się o banał.
Walka: 3 - Poniekąd łączy się ona z akcją, ale i nie do końca. Przede wszystkim ważne by było tutaj rozgraniczenie pomiędzy pewnym realizmem a heroic fantasy, ja osobiście preferowałbym coś pomiędzy.
Brutalność: 2/4 - Cóż, wszystko zależy przede wszystkim w jakiej postaci owa brutalność ma być ukazana i co dokładnie przez to pojęcie rozumiesz. Jeśli ocena jaką wymieniłem ma określać zwyczajnie bardziej kwieciste opisy podczas komentowania sytuacji walk, to zdecydowanie nie jest to coś, co chciałbym widzieć, toteż 2, niemniej jeśli "brutalność" miałaby prezentować pewien... Powiedzmy "doroślejszy obraz, który nie boi się krwawej łaźni", to byłbym jak najbardziej za, toteż 4. Warto jednak nadmienić, iż jestem zwolennikiem bardzo rozwięzłego stylu piśmienniczego i gdy "czaszka się rozbryzga", to zazwyczaj brnę z komentarzem nawet odnośnie posoki ściekającej pod futrynę.
Groza i Mrok: 4 - Myślę, że to dość ważna kwestia. Coś, czego absolutnie nie cierpię, to "sesja z elfami i krasnoludami". Byłbym niezwykle zainteresowany gatunkiem dark fantasy, który faktycznie miałby być tworzony dobrą ręką pisarską (którą, jakżem już widział w wielu przypadkach, zdecydowanie posiadasz).
Humor: 3 - To bardzo ostrożny temat, żeby stworzyć dobry wątek humorystyczny trzeba się napocić o wiele bardziej niż przy tworzeniu dobrej atmosfery grozy. Bardzo dobrze byłoby w sesji ujrzeć kilka niezłych żartów, które winny śmieszyć i to właśnie by robiły. Tak czy tak to dość wątły temat, by na nim faktycznie opierać dużą część sesji, to raczej seria dodatków.
Romans: 1/2 - Ech, nie wiem, temat bardzo wytrzebiony w wielu miejscach i jednak byłbym zdecydowanie przeciwny, gdyby miałby zająć dłuższy moment czasu. Osobiście uważam, iż jest to coś absolutnie niepotrzebnego, ale jeśli miałby się pojawić, to musiałby być absolutnie wątkiem pobocznym, który długo nie trwa; 1, jeśli miałoby go nie być, 2, by go maksymalnie ograniczyć, jeśli by już się jakiś trafił.
Erotyka/Seks: 2 - Ostatnią rzeczą jaka mnie interesuje jest tak zwana "sesja erotyczna", niemniej nie chciałbym jednocześnie, by sesja ucierpiała na jej "odmłodzeniu", by specjalnie przypasowała do pewnego stopnia "bezerotycznego", lecz Mistrz, który nie bałby się wstawić opisów erotyki, byłby bardzo dobrym Mistrzem (zakładając, iż nie byłoby to wszystko bezbarwne).
Tajemnica: 5 - To coś, co winno być elementem każdej sesji; rozgrywka winna ciekawić, wciągnąć swym sekretem, który miałby być komuś opowiedziany, na to też bym liczył. Gdyby na tym miała być oparta cała koncepcja fabuły, byłbym tym bardziej zainteresowany.
Intryga: 5 - Tak samo ważna rzecz. Można stworzyć sesję, która polegałaby na brnięciu swym bohaterem wgłąb jakichś mrocznych czeluści - można też poprowadzić nad wyraz interesującą opowieść, skłaniającą gracza do przemyśleń i wrzucić go w centrum tematowej intrygi. Nie musiałaby być ona wątkiem przewodnim, ale jak najbardziej byłaby mile widziana.
Dodatkowe: Cóż, chciałbym nader wszystko powiedzieć, iż jednak byłbym najbardziej chętny do gry w sesję osadzoną w klimatach Dark Fantasy, a już w ogóle byłbym wniebowzięty, gdybyś zechciał poprowadzić sesję Planescape'a - to mimo wszystko jeden z moich faworytów. To było tak jeszcze odnośnie preferencji. Do ewentualnych opcji zaliczyłbym może jeszcze uniwersum Fallouta.

Gdybyś był wciąż zainteresowany, to mogę ci przesłać próbkę moich doświadczeń w sesjach (niestety, ale na tym forum nie dane mi było się szczególnie wykazać, dodatkowo było to dość spory czas temu).
 
Ghoster jest offline