Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-10-2012, 20:51   #2
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Dziwię się brakiem odzewu. Sam ten temat znalazłem niedawno (dzięki Gryf) a potem nie miałem internetu. Sesja z tego co wiem miała wielu czytelników a i mało w jakiej było tylu graczy.

Do rzeczy, Łowcy mają ogromny potencjał. Mówię to jako gracz i MG bo z błogosławieństwem Armiela poprowadziłem sesyjkę w tym świecie na żywo. Dlaczego ma ogromny potencjał? Bo można poprowadzić sesję w wielu klimatach. Śledztwo i horror najbardziej się nasuwają na myśl (bo dominowały one w obu odsłonach) ale równie dobrze nadaje się do sesji akcji (jesteśmy ekipą egzekutorów, huzia na wampira!) jak i tych lekko przyprószonych humorem (trio w wykonaniu ja, Blacker i Andramil niekoniecznie nadaje się do rozgrywania poważnych sesji, oszczędzę Wam szczegółów).

Dobra, kto będzie chciał zobaczyć jaki ten świat ma potencjał poczyta sobie sesje.
Jeżeli chodzi o spisanie świata i mechaniki Łowców to ja bym zaczął od tego pierwszego. Wiem, że Bebop podpytywał Ciebie o sytuacje w innych krajach i coś o tym przewijało się na sesjach. Sam gnębiłem Ciebie o szczegóły świata, podobnie Ravanesh i parę innych osób. Myślę, że w wolnej chwili każdy mógłby spisać co pamięta z informacji "dodatkowych". Ja na pewno.
Następna sprawa to przejrzenie obu sesji i wyłapanie wszystkiego istotnego o świecie czego nie zawarłeś w materiałach dodatkowych. To bardzo pracochłonna praca jednak jeżeliby podzielić ją na parę osób to nie powinna sprawić dużo problemów. I tutaj oferuję swoją pomoc jak tylko będę miał normalny dostęp do internetu.
Kolejną rzeczą, która nasuwa mi się do zrobienia to mapa. Gdzie dokładnie jest Rewir, gdzie wszystko działa po swojemu a gdzie grasują Zdechlaki...

Co do mechaniki to ta z pbf po drobnych zmianach nadaje się i do normalnego grania. Jak prowadziłem chłopakom dodałem tylko rzut k6 do bazy cecha+umiejka+bonusy jednak byłoby trzeba dopracować mechanikę tworzenia postaci (ja dałem graczom punkty do rozdania na cechy a umiejki identycznie jak Ty to zrobiłeś). Ciężko mi było wpasować w mechanikę zdolności Żagwi a dokładnie to jak bardzo ich użycie odciska się na zdrowiu postaci. Robiłem to na czuja jednak jeżeli chcesz Łowców spisać to ta "klasa" wymaga chyba najwięcej pracy.

Żeby spisać Łowców potrzeba dużej ilości czasu i pracy jednak nie tylko jest to do zrobienia ale i warte tego.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem