Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2012, 18:45   #1
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
DnD - wybierz setting

Zgodnie z nową świecką tradycją zakładam sondę w której proszę was o pomoc w wybraniu settingu w który byście chcieli zagrać, a ja poprowadził.
Mam kilka pomysłów, ale wszystkich naraz nie zrealizuje.
Oto list koncepcji do wyboru:
1. Dark Sun
Z racji, że setting mało znany to sesja dla nisko levelowych postaci. Skłaniam się raczej do sesji storytellingowej lub wykorzystania mechaniki Pathfinderowej (za radą kilku osób).
Do wyboru sesja w dziczy, czyli pustynnej scenerii lub sesja miejska.
Przygód do Dark Suna mam kilka rozpisanych, więc wymieniać nie będę. Można za to pisać, co was interesuje i jakie elementy chcielibyście w sesji zobaczyć.
2. Spelljammer
Także jeden z zapomnianych settingów do dedeków. Jest to ogólnie mówiąc fantasy w kosmicznej scenerii. Nadal wasi bohaterowie posługują się bronią białą i magią, ale mogą podróżować w przestrzeni kosmicznej. Setting powstał przed Planescapem (i był niejako jego protoplastą) i umożliwiał podróże pomiędzy znanymi dedekowymi światami (Krynem, Torilem)
Będzie to zasadniczo nie tyle oryginalny Spelljammer, co moja jego wersja. Bardziej skupię się na eksploracji kosmicznej przestrzeni, a nie na podróżach pomiędzy znanymi planami.
Zagracie zgraną paczką najemników, którzy właśnie zakupili swój pierwszy czarostatek i podejmują się pierwszej misji z jego wykorzystaniem.
3. Ravenloft
Prowadzę już jedną sesję w tym settingu, ale domena w której dzieje się akcja jest moim pomysłem.
Teraz chciałbym poprowadzić coś, co będzie się działo w powszechnie znanej domenie (np. w Barovii lub Darkonie). Jeżeli ktoś ma jakieś zachciewajki w jakiej domenie chciałby pograć, proszę pisać.
Wasi bohaterowie byliby mieszkańcami tej domeny, a nie przybyszami z Faerunu. Mieliby przez to większą wiedzę o świecie i można, by było grać rasami z Ravenlofta.
4. Forgotten Realm
Najbardziej znany setting, więc tłumaczyć nic nie trzeba.
Dwie opcje do wyboru.
Pierwsza niskolevelowa, zaczynacie na poziomie 1-3 i gracie typową ekipą najemników, którzy za pieniądze podejmą się pewnej misji. Na to zawsze jest popyt.
Możliwym odstępstwem od klasycznego podejścia byłoby zagranie postaciami o zdecydowanie złym charakterze. Taka czarna kompania w Faerunie.
Opcja wysokolevelowa, czyli gracie prawdziwymi herosami z poziomu 14+. Sesja ukierunkowana na typowy heroic. Ratowanie świata, intrygi, polityka, zmienianie świata swoimi decyzjami.

To tyle moich propozycji. Zapraszam do głosowania i komentowania.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline