Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-11-2012, 17:01   #13
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Enyo i Brax

[media]http://4.bp.blogspot.com/-rl7-1wqcClY/T6Po7irAdmI/AAAAAAAAAA4/yfP47qFpvtg/s1600/tavern_by_hunqwert-d33der1.jpg[/media]

Doszliście do karczmy. Wybraliście jedną z odleglejszych jednak znaliście już miasto całkiem dobrze i wiedzieliście, że jeśli chcecie zdobyć najwięcej informacji to właśnie tam. Srebrny Smok. Tawerna ta znana była z tego iż każdy początkujący bohater w mieście mógł znaleźć tam jakieś informacje dla siebie. Po wejściu w wasze nozdrza uderzył zapach mieszanki pieczonego, soczystego mięsiwa i trunków wszelkiej maści. Od czasu do czasu dało się też czuć zapach palonej fajki przez jakiś myślicieli zasiadających przy stolikach. Goście byli raczej zajęci rozmowami między sobą, lub w ogóle nie mieli ochoty gadać, jednak urok Enyo w pewnym stopniu zwiększał ich przychylność. Chociaż wielki miecz na plecach Braxa też mógł mieć z tym coś wspólnego. Niestety goście nie mieli dla was zbyt wielu informacji. Co innego karczmarz. Ten rosły mąż nie jedno w życiu już widział i słyszał, a i w tym przypadku swoje wiedział.

-Hmmy…cóż o samych okrętach może wiele powiedzieć nie mogę. Jedynie co wiem to tyle co każdy. Płonące okręty dobijające do portu jeden za drugim. Coś mi jednak śmierdzi w tej sprawie. Jakiś tydzień przed tymi wydarzeniami przyszedł tutaj pewien dziwak. Wypił trochę za dużo i gadał coś ciągle o tym jak to wybierze się na Smocze Wyspy i wreszcie spełni się jego marzenie o wielkiej władzy czy coś takiego. Oczywiście wtedy mnie to specjalnie nie interesowało. Jednak jak każdy porządny karczmarz słucham swoich klientów, więc i tym razem zapamiętałem co gadał ten człek. Tak jak się zastanowię to wyglądał mi na jakiego maga, miał przy sobie wiązankę jakiś ksiąg. Na wojownika mi nie wyglądał stąd mój wniosek. Niestety więcej nic nie wiem. Gdybym mógł wtedy przewidzieć co się z naszymi okrętami stanie, to wypytał bym go o szczegóły. Chociaż może to był tylko pijak który bredził bez sensu, kto to wie.

Rozmawialiście z nim jeszcze jakiś czas, aż zaproponował wam po kuflu piwa. Rozmowa przebiegała bardzo przyjemnie. Karczmarz był tak przejęty całą sytuacją iż nawet nie chciał od was zapłaty za trunek. Po pewnym czasie postanowiliście zaczerpnąć trochę świeżego powietrza i sprawdzić czy Fin i Max powoli nie wracają. Pod tawerną kręciła się dwójka podejrzanych typów. Musieliście rozmawiać z karczmarzem dosyć głośno bo towarzystwo wyraźnie rozmawiało o wspomnianym wcześniej dziwaku.

[media]http://rpg.rpgamer.pl/files/2012/01/img-out.jpg[/media]

-Haha pamiętacie tego wariata, musiał sporo wypić – powiedział pierwszy z nich
-Ta, takich bujd jakie opowiadał to dawno żem nie słyszał- dodał drugi

Każde z was dobrze wiedziało jak wyglądają tutejsi cwaniacy, co raczej się zdrowiem drugiej osoby nie przejmują. Brax uznał iż nic się nie stanie jak i od nich jakieś informację „zdobędziecie”. Savage podszedł bliżej do mężczyzn, chwycił jednego z nich za kaftan i bez większych oporów uniósł do góry opierając o ścianę sąsiedniego domu.

-Co takiego opowiadał wam ten człowiek o którym mówicie? –zapytał dość ostrym głosem Brax
-A co Cie to obchodzi Ty durna kupo mięcha –rzekł bardziej pyskaty z nich

Brax bardzo nie lubił takich pyskaczy. Potrząsnął silnie ciałem mężczyzny w rękach i uderzył nim mocno o ścianę. Deski od domostwa zatrzeszczały przeraźliwie, jakby za kolejnym ciosem miały złamać się wpół.

-Pytam raz jeszcze, a zarazem ostatni ty szubrawy skunksie. Co wam powiedział?!!
Uniesiony w górę człowiek zadrżał, a po jego skroni szybko przebiegło kilka kropel potu. Po chwili, dużo łagodniejszym już tonem odpowiedział

-Niiiccc takiegggo – głos mężczyzny wyraźnie drżał – Gadał coś o jakimś magicznym artefakcie, o władzy nad światem i innymi bredniami. Nic więcej przysięgam.

Brax jeszcze jakiś czas przesłuchiwał oboje po czym cisnął trzymanego na ziemię i kazał im się wynosić.

-Cóż wygląda na to, że to nie był taki głupi pomysł dowiedzieć się czegoś więcej, chociaż to wszystko mogą faktycznie być tylko bujdy – Rzekł do Enyo kiedy wracali do wnętrza karczmy.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline