Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2007, 11:48   #2
Bortasz
 
Reputacja: 1 Bortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputację
HIGH WARHAMMER
Inną nazwą mógłby być Warhammer wersja Epicka.

Mechanika – Z kostkami czy bez
Mylisz się testy powinny być w sytuacjach, w których chcesz by gracze poczuli napięcie, w sytuacjach ważnych, które powinny być rozstrzygnięte losowo oraz, w konfliktach zbrojnych miedzy samymi graczami. Co do etykiety to gdy jest i dobry MG i dobry Gracz można i rzucić przyznając bonus za odgrywanie. Tu podaje przejaskrawioną sytuacje, kiedy nie należałoby rzucać:
http://rotflpg.kirtanoffice.com/komiksy.html?k=7

Od kuchni
Tego nie kojarzę do końca. Dla mnie podręcznik Epicki do D&D przeniesiony do Warhammera, co według mnie jest błędem.
Bełty na smoki? Wszyscy MG, jacy mi prowadzili Młotka są zdania, że przedmioty magiczne powinny być drogie i bardzo, bardzo rzadkie. Sam popieram ten pogląd tutaj magia jest skażona chaosem, więc naprawdę ciężko powinno być zrobić magiczny przedmiot.

Kochane potwory

Profesje
Tu po prostu jesteś przeciwny losowemu tworzeniu postaci, co popieram, bo tez tego nie lubię. Zjadę cię tylko za ostatnie zdania.
Jestem chłop ze wsi mam torbę lekarską idę leczyć ludzi!
Jestem chłop ze wsi mam konia i podprowadzoną z trupa zbroje i miecz jestem rycerzem!
A takie właśnie, przepraszam za słownictwo, bzdury tam piszesz. A tak od razu, widzę że tu chodzi tylko o wyposażenie jednak padają słowa „chce zostać” chcieć to oni se mogą. Bez lekarza, który wprowadzi w tajniki zawodu, a najlepiej paru lat na studiach, nie będziesz lekarzem tylko rzeźnikiem. Z kolei co do rycerza : | Mam kumpla który JEST pasowanym rycerzem. Uwierz, że to nie tylko kwestia zbroi, konia i miecza.

Rozwój.
Esencją każdej gry jest dobra zabawa. Znam postać do młotka kumpla nic wielkiego od Leśnik Cesarza. Bez bajerów 1 magiczny przedmiot. Postaci była w obiegu sesyjnym przez rok grania, co tydzień a czasami nawet częściej. Śmiem twierdzić, że kochał on tą postać gdyż była to jedyna postać, która przeżyła cały rok grania i powtarzam wielkim Herosem nie była. Zatem zgadzam się, że postać, z którą gracz się zżył poprzez długi okres grania nią to dobra rzecz. Jednak nie zgadzam się, że musi być to mega Heros z ilością magicznych przedmiotów przy sobie, która zakrzywia przestrzeń.

Punkty doświadczenia
Tu się nie odzywam jestem zwolennikiem WoDowskiego systemu Pdków.
Za naukę, narrację, dokładności, heroizm, zwycięstwo, niebezpieczeństwo, mądrości. Za te rzeczy przyznaje Pdki. Trochę to niedokładnie, ale ci, co mają podręcznik do WoDa wiedzą, o co chodzi.

Przygody.
Przykładu nie rozumiem. Wilhelm dogaduje się z Airillianem podaje się że to Wilhelm zabił głównego złego i po kłopocie.

Magiczne przedmioty.
Przypominam. Magia w Warhammerze jest SPACZONA przez Chaos, czyli najpotężniejszą siłę w świecie Warhammera, ci co się nią parają mają chwilami kłopot by pozostać Ludzimi a co dopiero przy tworzeniu sprzętu. Przejdź na D&D tam magia nie jest skażona i można się nią bezpiecznie posługiwać. W Młotku magiczne przedmioty powinny być tak rzadkie jak to możliwe lub spaczona chaosem. Taki świat po prostu. To jest moje zdanie.

Czy oni są naprawdę niezniszczalni?
To jest bardziej zakończenie opowieści z początku. A odpowiedzi brzmi na każdego Herosa znajdzie się zguba.

ZAKOŃCZENIE
Polecam przejście z Warhammera na D&D. IMHO świat Warhammera nie jest zbyt dobry dla „Epickich” postaci a D&D wręcz ma do tego podręcznik opisujący poziomy powyżej 20 do teoretycznie nie skończoności. Nie pisze tego złośliwie po prostu mam odczucie, że ten świat bardziej by ci pasował. W każdym razie Mechanika.
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem