Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2012, 12:30   #4
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Po pierwsze Twój pomysł ogranicza się do tego "wrzućmy BG do łodzi podwodnej, będzie fajnie"
To moim zdaniem zdecydowanie za mało na dobrą sesję.
Wbrew temu, co piszesz stworzenie ciekawej sesji na małej, ograniczonej i zamkniętej przestrzeni jest wyjątkowo trudne.
W tej sesji coś się musi dziać i musi to być na tyle interesujące, aby gracze nie mieli poczucia nudy, bezradności i braku możliwości działania.

Musisz też przede wszystkim odpowiedzieć w jakiej konwencji ma to być sesja.
Stricte historyczna, fantastyczna a'la Juliusz Verne, czy może horror.
Zależnie od klimaty inne masz możliwości na stworzenie ciekawej przygody.

Sesja historyczna jest oczywiście najtrudniejsza, co nie znaczy najmniej ciekawa. Wymaga na pewno dobrego przygotowania od MG, aby wiedział on jak wygląda życie na okręcie podwodnym, jakie są funkcje poszczególnych marynarzy itd.
W sesji fantastycznej możesz puścić wodzę fantazji i wymyślać, co ci się żywnie podoba i nikt nie zarzuci Ci braku wiedzy, czy realizmu.

Podsumowując sam pomysł "zagrajmy sesję w łodzi podwodnej", to za mało moim zdaniem, by zachęcić ludzi do udziału i przede wszystkim do stworzenia dobrej sesji.
Dlatego też nie zagłosowałem na nic.
Choć jeśli mam coś podpowiadać, to myślę, że na jakąś steampunkową podmorską wyprawę inspirowaną powieścią Verne'a na pewno znaleźliby się chętni.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline