Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-12-2012, 19:02   #1
Shooty
 
Shooty's Avatar
 
Reputacja: 1 Shooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodzeShooty jest na bardzo dobrej drodze
[Mini sesja] Półmetek

PÓŁMETEK


Karczma na przedmieściach. Właśnie trwa huczna impreza dla licealistów z drugiej klasy, zwana półmetkiem. Młodzież bawi się, flirtuje i chowa przed krążącymi wokół nauczycielami regularnie pomniejszane zapasy alkoholu. Atmosfera jest cudowna, DJ dobry jak nigdy, a młodzieńcy co i rusz podbijają serca (choć nie tylko) swoich wybranek. Mimo wszystko kilkoro podpitych nastolatków potrzebuje nieco głębszych doznań. Ukradkiem wymykają się z budynku i zmierzają prosto w stronę najbliższego lasu. Nie mają pojęcia, że ich śladami podąża jeszcze jedna osoba i wkrótce zmieni tę piękną noc w prawdziwy koszmar.


Witam!
Moją propozycją jest mini-sesja (inspirowałem się ostatnimi sesyjkami użytkownika Pinhead i serdecznie je polecam) rozgrywana podczas półmetka licealnego we wspomnianym wcześniej lesie. Gracze wcielą się w role odważnych uczniów, którzy w poszukiwaniu wrażeń nieumyślnie dali się zapędzić zabójcy w pułapkę i wkrótce staną z tym psychopatą oko w oko.

Akcja potoczy się szybko. Całość zajmie około 1-2 godzin czasu sesyjnego, więc zmieści w niewielkiej liczbie tur. Nie przeszkadzają mi odpisy jednolinijkowe. Właściwie w postach potrzeba tylko dwóch rzeczy - opisu działań bohaterów ("Krzysiek uciekał tak szybko, jak tylko mógł") i od czasu do czasu emocji ("Strach paraliżował go od środka"). Biorąc to pod uwagę, myślę, że powinniśmy działać według schematu: 1 dzień - 1 wpis. Dzięki temu nie będzie przestoju i zachowana zostanie dynamika sesji.

Aby zagrać wystarczy tylko dodać odpowiedź do tego tematu z imieniem i nazwiskiem bohatera oraz krótkim opisem charakteru. Jako że jest to półmetek, wszyscy mają po 17 lat. Przykład prawidłowego zgłoszenia:

Krzysztof Nowak - spokojny, rozważny, opanowany

Do sesji dostaną się autorzy pierwszych odpowiedzi (3-5 osób), choć mogę zrobić wyjątek, np. kiedy na gwałt będzie potrzebna postać kobieca.


Dlaczego półmetek a nie bal maturalny?

Matura jest egzaminem dojrzałości. Podchodzą do niej osoby już dorosłe, same wybierające sobie szkoły i decydujące o swojej przyszłości. Tymczasem dla dodania sesji dramatyzmu stwierdziłem, że lepiej sprawdzi się w tym przypadku półmetek. W czasie imprezy z okazji połowy liceum zrzeszającej osoby w wieku 17 lat, czyli wciąż dzieci, kilkoro z nich pada ofiarą psychopatycznego mordercy. Czyż to nie straszne?


Słowem zakończenia:

Rekrutacja zakończy się w momencie uzbierania maksymalnej ilości graczy albo po tygodniu. Teraz za to krótko: powodzenia. Mam nadzieję, że mnie i przyszłym uczestnikom zabawy uda się stworzyć ciekawą i pełną akcji sesję, na której miło spędzą czas nawet niegrający.
 
Shooty jest offline