Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-12-2012, 16:57   #5
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Pisałem kiedyś, że średnio widzę przygody w Śródziemiu, no, ale takie są na forum i chyba ludziom się w nie gra dobrze, a o tym TOR-rze tyle, Campo Viejo, sam pisałeś, że w sumie jestem zaciekawiony. Tym bardziej, iż ostatnio przymierzałem się, żeby obejrzeć sobie znowu Władcę Pierścieni w wersji rozszerzonej (Hobbita, jak zapowiadałem, wciąż bojkotuję, nawet nie wiem, czy już jest u nas w kinach), a i może z książką zapoznam się ponownie, bo czytałem ją tylko raz (szok!).

Prawdopodobnie, jeśli uda mi się przejść fazę pierwszą rekrutacji, stworzę hobbita; mam już pomysł na postać. Ale piszę tutaj właściwie po to, żeby poruszyć trzy kwestie:

Po pierwsze, pytanie dziewiętnaste do postaci -- "na ile jesteś religijny?" -- o co w nim chodzi? Nie przypominam sobie, żeby w książkach Tolkiena istniała jakakolwiek religia, którą by wyznawali bohaterowie. Więc co mam napisać?

Po drugie, popieram Kymila. Nie mam problemu z językiem angielskim, ale piszemy tu wszędzie po polsku -- i te angielskie nazwy po prostu wyglądają nieelegancko. Co innego, oczywiście, nazwy własne, których nie chcę tłumaczonych, ale te ewidentnie angielskie nie tylko wyglądają niedobrze, ale i są trochę niejasne dla kogoś, kto nigdy nie czytał książki w oryginale.

Po trzecie, czy istnieje jakiś skrót zasad do pobrania?

PS. Kymil, czemu nekromanta? Czarnoksiężnik brzmi jakoś tak lepiej jednak. Czy on ożywiał martwych?
 
Yzurmir jest offline