Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-12-2012, 20:33   #9
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Po pierwsze, pytanie dziewiętnaste do postaci -- "na ile jesteś religijny?" -- o co w nim chodzi? Nie przypominam sobie, żeby w książkach Tolkiena istniała jakakolwiek religia, którą by wyznawali bohaterowie. Więc co mam napisać?

Tu chodzi raczej o to czy na ile bohater jest uduchowioną osobą i jak wielkie znaczenie mają w jego życiu Valar i oczywiście Eru Ilúvatar. Powiedzmy, że religijność jest osobistą sprawą każdego ale zwrócenie na to uwagi może pomóc przy tworzeniu i odgrywaniu postaci. Chodzi o to czy bohater jest bardziej wrażliwy na duchowość czy raczej liczy na siebie i swój oręż zwracając uwagę na świat duchowy o tyle o ile. Nie chodzi mi o rytuały kultu i tak dalej, bo to było raczej pomijane w opowieściach Tolkiena.

Religion - Lord of the Rings Wiki

Przydatne eseje:

Is There Religion in Middle-earth?

Religion in Middle-earth by Nerdanel


Co do nazw w Śródziemiu to jest to sprawa otwarta i ostatecznie będzie tak jak życzyć będzie sobie większość graczy. Niemal wszystkie nazwy polskie dotyczące tego uniwersum są mi obce i muszę ich wyszukiwać (bo jak przetłumaczę po swojemu to niekoniecznie pokrywa się to z przyjętymi odnośnikami "oficjalnymi") i jak ktoś zauważył wcześniej niekiedy pasujące jak świni siodło.


Nie licząc tych osób, które wyrażają zainteresowanie w tym temacie są już pierwsze odpowiedzi do "etapu pierwszego" od kilku innych forumowiczów. Szybcy jesteście Do jutra odpowiem na wszystkie PW. Niektórym może jeszcze dzisiaj.


EDIT:

Cytat:
Po trzecie, czy istnieje jakiś skrót zasad do pobrania?
Wrócę do tego pytania. Nigdy takowego nie szukałem w internecie, bo mam podręczniki w domu. Nic mi nie wiadomo o legalnych udostępnionych za darmo przez wydawnictwo. Mogą być opracowania fanowskie na zasadzie pigułek, wiem, że są takie screeny GMa. O tym będę nieco pisał w zarezerwowanym sobie poście drugim tego tematu. Spodziewać się jednak ode mnie skopiowania tutaj przetłumaczonej treści podręczników nie można Zaintersowanych dokładnymi zasadami zaczęcam do zakupów głównego podęcznika. Wiem, że nie jest to tanie, ale naprawdę warto. Ale i bez wydawnia pieniędzy postram się, aby wszystko było w miarę zrozumiałe. Pierwsza przygoda będzie wprowadzająca w świat, mechanikę i zasady wykorzystywane w pbf, czyli taki jakby "warsztat".
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 16-12-2012 o 20:50.
Campo Viejo jest offline