Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-01-2007, 05:09   #1
Esco
 
Reputacja: 1 Esco ma wyłączoną reputację
[Rekrutacja] Cranium Rats

Gram w RPG co prawda już dobrze ponad dekadę i ufam, że sprostam wyzwaniu, jakim niewątpliwie dla każdego jest sesja w Cranium Rats, o czym przekonałem się po przeczytaniu podręcznika, ale nie jestem co do tego na 100% pewien :P

Potrzebuje dokładnie troje graczy, którzy pomogą mi w tym wyzwaniu. Biorę tylko sprawdzonych, doświadczonych i odpowiednio wyczesanych - najchętniej siedzących od wielu lat w RPG, znających różne systemy. Doświadczenie z systemami Indie będzie niewątpliwym atutem (którego sam nie posiadam) :P. Jak ktoś jest początkujący, to niech nie ściemnia, tylko sobie odpuści, bo to by było jak z motyką na słońce :P Znajomość systemu Cranium Rats nie jest wymagana.

SYSTEM
Cranium Rats to system z gatunku Indie (a raczej takie pogranicze Indie i autorskiego), totalnie odmiennych od systemów głównego nurtu (mainstream). W skrócie o co chodzi - gracze w tym konkretnym systemie nie kontrolują żadnej postaci, lecz każdy z nich jest jakimś aspektem wpływającym na psychikę jednej i tej samej postaci. Gracze walczą między sobą o to, aby postać postępowała właśnie zgodnie z ich celami.

ROLE
Trzy aspekty, które toczą walkę o kontrolę nad postacią to Proch, Szczur i Woda. Nie są to żadne materialne postacie, przyjmijmy, że są to jakieś niematerialne byty. Gracz może wcielić się w jedną z ról:

Proch (Dirt) - to mrówka, aspekt, który z jednej strony buduje wielkie monumenty dla społeczeństwa i dla siebie samego, z drugiej strony zaś jest szarym robotnikiem bez twarzy. Obracasz się w niego, gdyż z niego powstałeś. Proch to społeczeństwo, powolny stabilny wzrost, to to, co robisz dla innych aby samemu czerpać z tego pożywienie dla ducha. Proch jest tym, co ludzie chcieli by, aby inni widzieli patrząc na nich. Celem Prochu może być np. aby postać założyła fundacje dla chorych dzieci.

Szczur (Rat) - Szczur to ciemność, ukryty w głębi instynkt, który należało by stłumić lub na niego uważać. Szczur to seks i przemoc. Jest tym czymś, czym chciało by się być na prawdę, gdyby tylko było to możliwe. Siła, która poprowadzi cię jeśli tylko na to pozwolisz. Szczur to impuls, wielka chęć, pociąg do czegoś. Popęd aby zapewnić przetrwanie zarówno sobie jak i całemu gatunkowi. Pokusa, aby udowodnić coś samemu sobie, to twoja stopa na piersi pokonanego wroga. To sposób, w jaki strach rozprzestrzenia się wśród tłumu ludzi, to feromony, które wydzielasz i które wdychasz. Szczur to aspekt, z którego ludzie czerpią siłę, a za razem chcieli by go stłumić. Szczur to zwierzę. Celem Szczura może być np. aby postać po raz kolejny upiła się w trupa.

Woda (Water) - Woda to lustro. Woda jest stała. Spróbuj powiedzieć potężnej rzece, aby przestała płynąć. Postaw kamień na środku potoku, a zostanie on zmyty lub odsunięty. Woda zmienia i jest zmieniana przez otoczenie. Woda to potrzeba parcia wciąż naprzód przed siebie. To potrzeba ucieczki od tych, którzy chcą cię okiełznać i potrzeba, aby popychać innych by dostosowali się do ciebie. Woda to płynność. Woda to wolność.

OŚWIECENIE - każda postać w Cranium Rats dąży do oświecenia (Enlightment), w czym mają zamiar przeszkodzić jej walczące ze sobą Aspekty. W role Oświecenia wciela się czwarty z graczy (nazwijmy to mistrz gry, w tym przypadku będę nim ja :P)

FABUŁA
Proponuję następującą fabułę: Mamy trzy postacie. Pierwszą z nich jest pisarka, która pisze powieść. Druga z postaci to żołnierz walczący w czasie II wojny - jest to postać fikcyjna i zarazem główny bohater powieści pisarki. Trzecia z postaci to prawdziwy chłopak, który jest na wojnie w Iraku.
Ale oczywiście jak ktoś ma lepsze pomysły na postacie to bardzo chętnie.

To jak? Są jacyś chętni? Jeśli tak to zgłaszajcie się, a ja wyjaśnie jak tworzymy postacie i za co każdy z Aspektów jest odpowiedzialny. Mechanika systemu jest na prawde prosta.
 
Esco jest offline