Wątek: Cyberpunk 2020
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-01-2013, 19:26   #8
necron1501
 
necron1501's Avatar
 
Reputacja: 1 necron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodze
Rozpocznę od pytań Pinheada, myślę też że w ten sposób rozwieję pozostałe wątpliwości i pytania.

Zacznę od opierania się na CP 2020. Nie, nie widzę sensu aby opierać się całą sesję na tym systemie. Jak już powiedziałeś, jest przestarzały, w końcu był pisany w XX wieku, wtedy pojęcie przyszłości wyglądało zupełnie inaczej co zupełnie logiczne i zrozumiałe. Dlatego też myślę, że z oryginalnego podręcznika zapożyczyłbym jedynie zarys ogólny : jak prezentuje się układ sił politycznych, w jakim kierunku poszła ludzkość za te x lat, jak bardzo ucierpiał glob w międzyczasie. No i oczywiście klimat, bo o tym słyszałem wiele dobrego, więc czemu nie skorzystać?
Myślę że ostatnim zdaniem odpowiedziałem przy okazji na drugie pytanie. Świat nie prezentuje się zbyt różowo, tam w przyszłości i chciałbym to oddać jak tylko dam radę. Podczas gdy korporacje i ludzie powiązani żyją dostatnie, to reszta żyje tak źle, jak to tylko możliwe. Brud, smród i ubóstwo że tak to ujmę.
Co do zarysu fabularnego i czym będę was męczył: planowałem zrobić z was policjantów i pochodnych, prawdopodobnie utworzeni w ramach walki z korupcją. Co z tego będzie i jak to to wyjdzie, nie wiem. Muszę to sobie ładnie rozrysować, przemyśleć i postarać się abyście nie umarli z nudów. No a że policja, gdzie każdy robi na boku, to będzie i śledztwo, i strzelanie, i młócenie po mordach i co tam jeszcze zdołam wymyślić.
Nie wiem czy dałem radę odpowiedzieć, czy jeszcze bardziej namieszałem

Ah, co do mechaniki. Będę szczery, nigdy tego tworu nie kochałem, a jedyną jaką opanowałem to ta oferowana przez White Wolfa. No i na pewno będzie to storytelling, cyferkami itp. zajmę się ja. Ale chyba będę wymagał karty, do przemyślenia. Mechanika z CP 2020 podobno jest bardzo... upośledzona (hint otrzymany od Sekala, za co wielkie dzięki ) Jednego jestem pewien, że lubię i propaguje gdoca, więc pisanie z nim będzie bardzo możliwe. Oczywiście zapaleni przeciwnicy tegoż narzędzia, też są mile widziani, ot znajdziemy rozwiązanie.
 
necron1501 jest offline