Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2013, 10:46   #5
Karolczaneq
 
Karolczaneq's Avatar
 
Reputacja: 1 Karolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał Elas Zobacz post
Na jakiej zasadzie miałyby wyglądać walki pomiędzy dywizjami?
Wiem, że to gra i pewne uproszczenia muszą być, ale czy rozpiska dział każdego kalibru czy ton gazów bojowych jest potrzebna?
Co z postępem technologicznym?
Co z rozdzieleniem dywizji?
Czy zbalansowanie startu nie jest zbyt... ryzykowne dla rozgrywki? Nie dość, że obdziera każde państwo z klimatu (każdy żołnierz warty tyle samo) to na dodatek Niemcy walczą (graniczą) przeciwko 3 państwom naraz, podobnie Rosja.
1 Walki byłyby czysto zależne od taktyki wymyślonej przez gracza, jego wartości bojowej ( w zależności od wygranych wcześniej bitew itp. ), przewagi liczebnej, uzbrojenia ( wiadomo ,że Niemcy mają lepiej wyszkolone i uzbrojone wojska niż Rosja, zaś Rosja ma dużo więcej ludzi ), więc o stratach, zagarniętych łupach decydowałby MG, jednak w większości to zależy od decyzji i taktyki graczy.
2. Nie jest ona na pewno zbędna. Co jeśli gracz potrzebuje dział jedynie do zniszczenia niewielkiego pojazdu opancerzonego ( np. w terenach gdzie nie ma
żadnych miast do oblężenia, i ważna jest mobilność ), a co jeśli potrzebuje działa do skruszenia murów potężnego fortu ?
3. Gra zaczyna się w roku 1914, i raczej przez najbliższe cztery lata nic się nie zmieni, gdyż takie nowości jak gaz bojowy są już podarowane na początku.
4.Tutaj ułatwiłem do minimum. Można manewrować samymi dywizjami ( jest ich dużo i wystarczy do obsadzenia całej granicy ), jednak można stosować się do podziału wojskowego - ktoś potrzebuje zgromadzić więcej wojsk - może stworzyć korpus (np. 30 tyś żołnierzy, lub nawet całą armię - 120 tyś ). Ważne jest tylko aby stosować się do wojskowego podziału, oraz aby podziały te były równe, czyli korpusy tylko 30 tyś, dywizje - 10 tyś.
5. Walki między państwami też są uwarunkowane nieco historycznie ( nie wpływają na rozgrywkę ), jedynie pod względem stanu wojska - Rosja wiele wojsk, ale słabo uzbrojonych i wyszkolonych, Niemcy wręcz przeciwnie - potężna armia, ale nieliczna. Wydawałoby się iż Niemcy łatwo zniszczą Rosję z pomocą Austro - Węgier ? Nie, gdyż z zachodu naciera równie potężna armia francuska i brytyjska. Jednak również pomyślałem o tym, ale za późno, i zmienię stan wojsk w zależności z iloma państwami naraz walczą ( Rosja 5x tylko piechota, Niemcy 3x wszystko), tak aby w każdym sojuszu był prowadzący.
 

Ostatnio edytowane przez Karolczaneq : 26-01-2013 o 10:54.
Karolczaneq jest offline