Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2013, 15:04   #7
Karolczaneq
 
Karolczaneq's Avatar
 
Reputacja: 1 Karolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał WiecznyStudent Zobacz post
Ja uwielbiam ten okres historii, dlatego zauważyłem kilka błędów historycznych. 1. W Rzeszy Wilhelm II wprowadził monarchię konstytucyjną na wzór brytyjski w dalszym etapie wojny, być może nawet w ostatnich latach i była to odpowiedź na rosnące nastroje demokratyczne i antywojenne.
2. Nie warto by było wprowadzić Włoch do gry? Były sprzymierzone z państwami Centralnymi ale w 1914 pozostały neutralne, by w końcu w 1915 przyłączyć się do Ententy. Gracz sterujący tym państwem byłby ciekawym urozmaiceniem rozgrywki, gdyż obie strony zabiegałyby o to aby walczył po ich stronie.
3.Siły powietrzne. Na początku wojny zdaje mi się że nikt nie miał 300 samolotów i przede wszystkim nie było bombowców.Samoloty były bardziej uniwersalne, chociaż głównie służyły do zwiadu, zaś bombardowano wroga na pomocą granatów, ewentualnie kilku kilogramowych bomb zrzucanych przez pilota. Pierwsze pojedynki powietrzne też nie były zbyt fascynujące, gdyż dwaj piloci strzelali do siebie z pistoletów albo obrzynów i jak im się skończyła amunicja wracali do domów. Dopiero kilka miesięcy później zamontowano karabiny maszynowe, a co do rasowych bombowców były jeszcze później.
4. FLOTA MORSKA! Mało kto o niej wspomina mówiąc o pierwszej wojnie światowej ale ona zdecydowała o kształcie tej wojny. Brytyjczycy i Niemcy mieli floty podobnych rozmiarów ale Niemcy były dość młodym państwem i nie umieli tak dobrze jej wykorzystać jak ich wrogowie. Po stracie kilku okrętów liniowych wycofali się do portów i Brytyjczycy przystąpili do blokady, która w dużej mierze odcięła Niemców od zaopatrzenia i towarów z kolonii. Nie wolno też zapominać o U-botach i nieograniczonej wojnie podwodnej, która była jednym z głównych powodów przystąpienia USA do wojny po stronie Ententy.
5. Tu mogę się mylić ale wydaje mi się że to tylko Niemcy mieli gaz bojowy gotowy do użytku na początku wojny, potem inni podchwycili ich pomysł.
6. Turcja była technologicznie z tyłu za pozostałymi mocarstwami i miała kłopoty z zaopatrzeniem ale mieli najwaleczniejszych i najbardziej fanatycznych żołnierzy na całej wojnie. Pradziadek walczył na froncie galicyjskim po stronie cara (mus to mus). Mówił dla mojego dziadka, że tak się bali turków, że czasami się zdarzało że zabitych ćwiartowali saperkami, żeby się upewnić że zaraz nie ożyją i nie będą ich gryźć po kostkach. To raczej napisałem w formie ciekawostki.
7. Ostatnia rzecz, która przychodzi mi do głowy to czołgi. Pierwszy raz zostały użyte przez Brytyjczyków podczas natarcia pod Sommą ale na większą skalę zaczęto używać ich w 1918 pod Camrai, dopiero pod koniec wojny
Masz rację, jednak mi chodziło o to aby niezbyt komplikować sesję pod względem historycznym, aby nawet człowiek niezbyt interesujący się historią a lubiący strategię mógł grać. Uważam jednak ,że pomysł dodania Włoch jako państwa neutralnego na początku wojny byłby ciekawy, zwiększając rywalizację nie tylko wojenną ale również polityczno - dyplomatyczną gdyż każdy chciałby mieć między sobą potężnego sojusznika.

P.S Postaram się dodać za chwilę Włochy, które będą posiadać wojsko 2x większe od standardowej liczby.
 
Karolczaneq jest offline