Wątek: Dialogi
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2013, 17:01   #5
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Yzurmir Zobacz post
Ryzykując, że stwierdzę oczywistość... Nie musisz za każdym razem pisać "powiedział X". Możesz stosować także inne opisy pomiędzy wypowiedziami. Np.: "X wstał z krzesła, spojrzał przez okno i zaciągnął się dymem z papierosa. Dopiero po dłuższej chwili odpowiedział."
Niestety ale właśnie takowy zabieg literacki stosuję aktualnie. Wychodzi całkiem nieźle, lecz jeśli w dialogu bierze udział więcej NPCów, lub bohater często przerywa wypowiedzi odruchowo stosuję masę różnorodnych oznaczeń, "Mężczyzna wstał", "Imię poszedł przed siebie", "Nazwisko Usiadł", "Ksywka uśmiechnął się" itd itd. Właśnie to mnie martwi. Czasami brak mi już pomysłów jakiego określenia użyć i zaczynam stosować ten który użyłem najdawniej :P Chciałbym nauczyć się pisać tak by dialogi były jasne nawet bez dodawania co raz opisu kto wypowiedział dane słowa. Raz prowadząc nie opisałem w żaden szczegółowy sposób dwóch cwaniaków których przesłuchiwali gracze. Od tak powiedziałem tylko, że to szemrane typy i, że to dwóch facetów. Miałem potem wielki problem z ich wypowiedziami, nie mogąc ciągle pisać, pierwszy powiedział to, a drugi tamto, potem ten pierwszy znów powiedział, potem nadal mówił pierwszy, a potem wtrącił drugi. Skończyło się na tym, że z jednego zrobiłem tego bardziej rozmownego i w ogóle sobie darowałem określanie który z nich coś powiedział, uznając, że obaj mówią na zmianę :P Wydaje mi się jednak, że nie tak powinno się rozwiązywać takie sytuacje.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem