Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-01-2007, 15:55   #8
Cep
Banned
 
Reputacja: 1 Cep nie jest za bardzo znany
Droga Rhamono, drodzy współtematowicze, wybaczcie mi to faux pass z przydługim cytowaniem Waszych postów ale po przeczytaniu zawartych tam opinii nie mogłem się powstrzymać... Najwidoczniej jestem człekiem słabej woli lecz przyłożę wszelkich starań by swój rozwydrzony sposób bycia utemperować.

Swoje zdanie na temat przetrwania bądź zatonięcia okrętu jakim jest sWoD wyraziłem, choć mogło utonąć w gąszczu innych wypowiedzi. O co mi m.in. chodzi? Głównie o reakcję alergiczną jaką reagują co poniektórzy z bardziej doświadczonych graczy na nowe podręczniki, wynosząc na piedestał stare. W tym wypadku jest to nWoD, chociaż może być to reakcja charakterystyczna akurat dla tej nowej edycji, biorąc pod uwagę tajemniczą grupę odbiorców starego systemu.

W dobie coraz szybciej rozwijających się technologii tworzenia gier komputerowych bardziej obawiałbym się o przyszłość samego 'papierowego rpg' niż walki o popularność/wyznacznik jakości pomiędzy nowymi bądź starymi wersjami danego systemu. Podając na przyklad NWN2 (tryb online) można być pewnym ,że kolejne 'fazy' rozwoju tego typu gier będą oferowały o wiele więcej atrakcji/satysfakcji/wrażeń estetycznych/etc. niż klasyczna sesja w rl z udziałem ludzi.

Może być tak, jak już ktoś wspomniał, że wraz ze śmiercią ostatniego oldschool'owego rpowca umrze nie tylko sWoD ale i całe 'papierowe rpg' gdyż niewielu młodszych, potencjalnych odbiorców, ma jeszcze chęci się w to bawić.
 
Cep jest offline