Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2013, 05:48   #74
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Sekal Zobacz post

Abstrahując od tego, czym się różnią role od siebie? Tzn. po nazwach to wiem, ale są niby podobne. .
Przewodnik – no to taki, co prowadzi wszystkich podczas podróży. Na wyznaczonym szlaku ustala generalnie czas i miejsce postoju, czas posiłków, jak gospodarować zapasami żywności i tak dalej. Nelise byłaby „niejako” u siebie w domu. Niejako, bo Mroczna Puszcza nawet na Północy jako Królestwo Leśnych Elfów wcale nie jest gościnna i że miałoby być tak, że zna wszystko jak własna kieszeń, co w trawie piszczy dokładnie i co leży od każdym kamieniem Pomocne będzie Mirkwood- Lore i Elven-Lore. Jednak to ona raczej pasowałby na to zadanie lepiej od ludzi, którzy nigdy na tym szlaku nie byli.
Generalnie Przewodnik powinien mieć dobry skill „Travel”. Macie postacie podstawowe więc nie martwcie się jak jeszcze nie ma dużo „kropek” przy umiejkach, które odpowiadają za role podczas podróży.

Zwiadowca – może być od tego, aby szukać dobrych miejscówek do rozbicia obozu, lub jeśli drużyna musi zejść ze szlaku, to on szuka nowej drogi (ominięcie przeszkody, niebezpieczeństwa, ect). Zejście z często uczęszczanego szlaku często wiąże się z niebezpieczeństwami taki mi jak wspinaczka, strome podejścia, rozlane rzeki, urwiska. Więc zwiadowca jest od tego, aby ułatwiać i minimalizować takie niespodzianki na szlaku.
Zwiadowca powinien mieć niezły Explore

Myśliwy – jak sie kończy prowiant, lub nadkłada drogi etc to polega się na myśliwym, zwłaszcza jak podróż jest długa.
Odpowiedzialną umiejką jest Hunting

Wypatrywacz (Look-out) – osoba, która wypatruje zagrożenia podczas wędrówki. Taki osobnik jest wyczulony na otoczenie i na nim opiera się bezpieczeństwo, uniknięcie niespodziewanych przeszkód (czy to padające drzewo, lawina, atak zwierza, wroga, pajączka, wywrotka łódki, pędząca po kostkę wodorośl etc
Zazwyczaj LM testuje Awareness


Role nie musza być stałe. Można się nimi na etapach wymieniać pomiędzy punktami docelowymi.
Nie wszyscy muszą mieć wyznaczone role.
Kilka osób razem może pełnić niektóre jak np. Myśliwi, Wypatrywacze.


Jeżeli pójdziecie jako straż karawany, to Wasze role zaczną się w zasadzie dopiero po opuszczeniu Twierdzy Elfów. W drodze do niej będziecie płynąć na tratwach i leśne elfy zajmą się wszystkim. Ustalić to jednak możecie już zawczasu, już teraz.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem w miarę czytelnie. Jak niekoniecznie, to pytajcie.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 11-03-2013 o 18:07.
Campo Viejo jest offline