Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2013, 11:26   #4
Zajcu
 
Reputacja: 1 Zajcu wkrótce będzie znanyZajcu wkrótce będzie znanyZajcu wkrótce będzie znanyZajcu wkrótce będzie znanyZajcu wkrótce będzie znanyZajcu wkrótce będzie znanyZajcu wkrótce będzie znanyZajcu wkrótce będzie znanyZajcu wkrótce będzie znanyZajcu wkrótce będzie znanyZajcu wkrótce będzie znany
Przede wszystkim dziękuję za odzew, jak i za krytykę. Z ogromną chęcią zrzuciłbym całość na brak doświadczenia, ale post Arvelusa wytknął mi te braki. Tak więc, już tłumaczę.

27 punktów to pula do podziału na statystyki[normalne i specjalne, razem, za te same punkty].

Jeśli chodzi o umiejętności, to chodziło mi raczej o zdolności całkowicie specjalne, żeby nie szukać zbyt daleko - kula ognia, nie zaś o kompletne podstawy.
Rzeczy takie jak jazda samochodem - tutaj wszystko zależy od świata z jakiego pochodzi postać, w końcu nie będzie ona zbyt dobrym kierowcą, jeśli nie widziała samochodu na oczy?

Rozsądna siła - poziom, w którym obrotowe kopnięcie jest w stanie złamać drzewo.

Dziękuję również za dojrzenie "tego czegoś", mam nadzieję, że nie zawiodę.

@Fiath:
ToG jest raczej luźną inspiracją dla miejsca akcji, nie powinno być zbyt wielu podobieństw.

No to lecimy z przykładami:
Spec1 - Tak jak zostało to przez ciebie określone - mana.
Spec2 - Po raz kolejny masz całkowitą rację.
Spec3 - No i tutaj zaczyna się zabawa, bo wszystko zależy od twojego pomysłu na postać. Zarzucę tylko kilkoma możliwymi opcjami:

Kontrakt - co jeśli twój mag czerpie sporo ze swoich zdolności z demona, z którym podpisał kontrakt? W tym przypadku taka właśnie statystyka pozwoli ukazać stopień, w jakim dany byt jest w stanie użyczyć postaci swych zdolności.
Opętanie - może nasz hipotetyczny czarodziej próbował opanować inny byt, jednak wszystko zakończyło się porażką? Teraz zaś jego dodatkowym źródłem zdolności jest to, w jaki sposób zdoła wykorzystać byt, który raz za razem odbiera mu jasność umysłu.
Percepcja magiczna - zdolność dostrzegania energii magicznej w niemalże każdym miejscu.
Wiedza - tak, brzmi smutno i nudno jak na umiejętność specjalną. Jednak, co jeśli nasz czarodziej spędził większą część swojego życia w księgach i kojarzy większość typów magii?

PodsumowujÄ…c[swoiste tl;dr]
Mana i kontrola energii to oczywistość dla maga(chyba że ktoś połasi się na coś ciekawego...). Trzecia statystyka określa to, w czym wyróżnia się od innego czarodzieja.

Również dzięki!
 
Zajcu jest offline