Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2013, 20:55   #6
Rahaela
 
Rahaela's Avatar
 
Reputacja: 1 Rahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputacjęRahaela ma wspaniałą reputację
Skonsultowałam się z paroma osobami i przemyślałam sprawę. Zrobię sesje raczej dla początkujących bo sama nie czuje się ekspertem. Sesja zdecydowanie nie będzie dla purystów, będzie was raziło dużo rzeczy bo nie umiem przetłumaczyć z podręcznika na polski fachowo terminów lub poszczególnych zasad. W zamian wymyślam podobne lub wprowadzam te znane mi z Deathwatcha.

Tak więc skłaniam się w stronę sugerowanej przez Kellego lekkiej przygodówki w świecie Warhammera 40 000 na zasadach bazujących z Rouge Trader. Co to oznacza? Kreacja kart postaci i ich rozwój w zasadzie podręcznikowy, czyli wykupywanie za punkty doświadczenia zdolności i zdobywanie rang. Ekwipunek, pojazdy i rasy także. Klasy postaci podręcznikowe, chociaż nie będę narzucała jakiegoś szczególnego obowiązku jak nimi grać i je odgrywać. Szwankować może trochę nazewnictwo i zastosowanie zdolności, czy mniej znanego mi wyposażenia oraz technologia.

Sesje rozwijałabym powoli, aby świeży gracze mogli pojąć najprostsze koncepcje i zasady. Myślę o wyprawie na zaginiony statek kosmiczny, który miał przewozić pokaźne skarby. Tak więc na początku byłaby rywalizacja z podobnymi do was poszukiwaczami. Następnie walki z bardziej napastliwymi piratami, by w końcu zmierzyć się z obcymi Orkami, a w dalszym odstępie Eldarami.

Chętnie przyjmę doświadczonych graczy, którzy będą mi w trakcie przygody podpowiadać odnośnie paru rzeczy, ale będą na tyle elastyczni by zaakceptować miks podręcznikowych i moich własnych zasad
 

Ostatnio edytowane przez Rahaela : 16-02-2013 o 21:04.
Rahaela jest offline