Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-02-2013, 22:12   #7
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Odpowiedzi na parę pytań i wątpliwości.

Cytat:
1. Nie bawi mnie uproszczony system charakterów. Przywrócisz stare rozwiązanie w tej kwestii?

2. Masz coś przeciwko którymś charakterom na tej hipotetycznej sesji?

3. Poziom startowy postaci?

4. Są jakieś źródła mechaniczne, których nie uznajesz?

5. Uprzedzenia do jakichś klas lub ras?
Ad.1 Mnie w ogóle nie bawią charaktery w DnD, bo dwa słówka w rubryczce karty postaci wcale nie opisują jej charakteru. 9 mało znaczących terminów, czy 5 mało znaczących terminów nie robi mi absolutnie żadnej różnicy.

Ad.2 Nie wyobrażam sobie Chaotycznej Złej postaci, która współpracuje w drużynie.

Ad.3 Nie ma mechaniki to i nie ma poziomów. Ale rozumiem, że kandydaci chcieliby się orientować jak wielkie smoki by zabijali, więc orientacyjnie coś w widełkach 13-15.

Ad.4 Nie ma mechaniki, to i jak mam jej nie uznawać, jak jej nie ma . Po prostu wolę zdecydować się na zbalansowaną koncepcję czwartej edycji, żeby mi wysoko-poziomowy mag czy kapłan nie rozwiązał całego scenariusza trzema zaklęciami.

Ad.5 Niby nie, ale paladyn potrafi zepsuć każde przyjęcie.

Cytat:
Wprawdzie ani serialu nie oglądam owego, ani grą się także nie zajmowałem, ale powiedzmy, ze parę książek biograficznych na ten temat mam zaliczone.
Sesja nie byłaby związana ani z serialem ani tym bardziej z grą. Znajomość historii to nawet większa zaleta, niż znajomość podanych przeze mnie źródeł. Przy czym do historii tej podchodzilibyśmy w sesji z dystansem, korzystając z the Rule of Cool .

Cytat:
No, chyba, żeby ów Rzym był taki pvp bardziej, niż drużynowy.
Nie planuję w żaden sposób szczuć na siebie graczy. Jeśli trzymaliby się jak tradycyjna włoska rodzina, to bardzo bym się z tego cieszył. Ale w zamyśle nie chciałbym w tej sesji niczego graczom na siłę narzucać, w tym sympatii i antypatii.

Cytat:
Ja byłbym zainteresowany Planescape, czy 4 edycja oznacza rezygnacje z Frakcji ?
Sesja zakłada świat 4-ej edycji, a więc całe wieki po Wojnie Frakcji, a nawet po Wojnie Krwi.

Naturalnie jestem gotów odpowiadać na dalsze pytania i wyjaśniać to co niejasne.
 
Zapatashura jest offline