Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2013, 10:05   #4
Nimsarn
 
Nimsarn's Avatar
 
Reputacja: 21 Nimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znanyNimsarn nie jest za bardzo znany
Falix Uranos
Drugi syn pomniejszego arystokraty z prowincji Antaru, którego korzenie sięgają mitologicznej Galli. Obecnie ma około trzydziestu wiosen i przez swych współtowarzyszy postrzegany jest jako weteran - służył w III Legionie - od czasu gdy ojciec odprowadził go pod mury koszar jako ledwo wypierzonego chlystka, wręczył mu swój miecz wraz z uzdą prowadzonego luzaka i polecił znaleź swoje miejsce na ziemi.
To było kiedyś, teraz jest postawnym mężczyzną o obliczu przeoranym drobnymi bliznami, pogłębiającycmi się zakolami i siwiejącym zarostem. Jak się domyślacie suży jako equitaes - czyli jako jeździec - IV Kohorta 14alea tak przez długie lata brzmiał jego adres. Ale jakieś 3 lata temu dowódca jego legionu poparł nie tego co trzeba pretędeta do tronu i przy wtórze dość bużliwych wydażeń legion został rozwiązany. Od tego czasu Falix sprzedaje swój miecz temu kto da więcej.
Ubrany w zieloną tunikę, brązowe lniane spodnie i takie ciżmy.

Cechy:
Siła: 4,Zręczność: 3, Zwinność: 2,Inteligencja: 2,charyzma: 2,Percepcja: 2.

Umiejętność:
-jazda konna 4 (od maleńkości wpierw przez ojca potem przez legionistów),
-walka 3 (jak wyżej),
-opieka nad końmi 2 (jak wyżej),
-hazard 1(cos trzeba robić w obozie - kości to dobre wyjście),
-handel 1(część żołdu otrzymuje się w naturze a nie tylko chlebem człowiek żyje...).

Broń:
Saphata
Parazonium
włucznia.

Pancerz: hełm, kolczuga i owalna tarcza clipeus

Ekwipunek: drewniana łyżka, dodatkowy pled, woreczek soli, 2 talenty i 3 drachmy schowane w soli. Metrowy rzemień, koń białej maści (ogier imieniem Gracjan).
 

Ostatnio edytowane przez Nimsarn : 25-02-2013 o 07:39.
Nimsarn jest offline