Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-02-2013, 21:35   #1
Darth
 
Darth's Avatar
 
Reputacja: 1 Darth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłość
Warhammer 40000 - Różne opowieści z ponurej i mrocznej przyszłości

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego wspaniałego forum którzy postanowili kliknąć na mój skromny post!

Warhammer 40000 to mój ulubiony setting SF w historii. Jest uniwersalny, posiada zarówno heroiczne jak i niezwykle mroczne momenty. Można w nim stworzyć praktycznie dowolną opowieść i będzie ona klimatyczną i dobrą zabawą.

Niestety, oznacza to również ogromną ilość potencjalnych pomysłów. I tymiż właśnie pomysłami chciałbym zainteresować, jak i poprosić o waszą opinię o nich.

Koncept pierwszy:

Zagadki w ciemnościach - Sesja detektywistyczna, jak również z odrobiną horroru, dziejąca się w jednym z wielu miast-kopców Imperium. Seria dziwnie rytualistycznych morderstw przyciąga uwagę lokalnych sił policyjnych, jak i Adeptus Artbites. W wyjątkowym akcie solidarności, obie organizacje łączą swe siły, by wytropić sprawców, nim miasto obróci się przeciwko sobie samemu.

Koncept drugi:

W śmierci, odkupienie - Sesja wojenna, z elementami psychologicznymi. Armia oblężnicza Korpusów Śmierci z Krieg oblega zdradziecką planetę-fortecę. Choć ich siły zdają się wystarczać, Munitorum postanawia posłać im posiłki w postaci kilku regimentów gwardii, by przyspieszyć proces. A nawet najbardziej doświadczeni weterani nie są przygotowani na sposób prowadzenia wojny według Krieg.

Koncept trzeci:

Imperator chroni - Sesja wojenna, tym razem nastawiona na akcję. Gracze wcieliliby się w grupę Storm Troopers, należących do batalionu przydzielonego do armii mającej wyzwolić system z rąk chaosu. Najbardziej klasyczny koncept ze wszystkich tu zaprezentowanych.

Koncept czwarty:

Upadek - Sesja wojenna. Gracze wcieliliby się w Astartes broniąc Pałacu Imperialnego w ostatnich dniach Herezji Horusa. Byłoby to odwzorowanie ostatnich dni chwały Imperium. Ze wszystkich sesji, ta byłaby najkrótsza.

Koncept piąty:

Galaktyka w Ogniu - Mroczno-Epicka Space Opera. Gracze wcielą się w role Lordów Inkwizytorów trzech największych Ordo. Każdy z nich otrzyma własną świtę, własny okręt, i własne zadanie. Będzie to połączenie sandboxa z moją własną fabułą, a akcję bohaterów zadecydują o losie Imperium. Ze wszystkich sesji ta byłaby potencjalnie najdłuższa, i wymagałaby największej ilości pracy zarówno ze strony mojej jak i graczy.

Jeśli któryś z konceptów wam się podoba, i chcielibyście usłyszeć więcej, pytajcie. Z chęcią rozwieję wasze wątpliwości. Zapraszam również do głosowania w sondzie.
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline