Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-03-2013, 15:12   #10
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
Sporo zależy od sposobu rozgrywki. W sesjach (na żywo), w których brałem udział, pewne rzeczy były ograniczane przez mistrza gry. Podam przykład: próbowałem przekonać jednego ze strażników, żeby mnie w końcu wypuścił. On nie chciał. Zacząłem z nim dyskutować, i mało brakowało, żebym przegadał mistrza gry. Wtedy musiałby mnie puścić, co byłoby niezgodne z realiami. Wtedy MG krótko: rzut na przekonywanie.
Można oczywiście pozwolić graczom na rozgrywkę bez rzutów. Wtedy droga wolna, gracz, żyjąc na co dzień w nowoczesnym świecie, może sobie wynaleźć nawet i bombę atomową, bo czemu nie? Prąd elektryczny? Nic prostszego! Chyba, że na drodze staną rzuty i ograniczenia realiami.
Tak samo w omawianym przez Was temacie. Z mojej perspektywy, wszystko warto uzależnić od wspólnych oczekiwań. To są gry fabularne, czyli oparte na wyobraźni i realistycznym odgrywaniu. Podstawa to wyobraźnia i fikcja, a dlaczego ograniczać cudzą wyobraźnię? Może goblin z blasterem to jego wizja?
 
Yaneks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem