Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-03-2013, 11:52   #2
Someirhle
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 1 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
Właściwie albo źle sformułowałeś pytanie, albo sondę (przychylam się ku pierwszej opcji, wnioskując z treści posta). Wydaje mi się, że pytasz o najfajniejszy setting (świat gry), a nie system (mechanika gry). Większość systemów ma przypisane sobie podstawowe settingi, stąd jest to częsta pomyłka.

Ale wróćmy do samego pytania:
Moja propozycja - Warhammer (WFRP 2.ED. - 1. Już raczej nie znajdziecie, 3. nie znam ). System prosty , wszystko co potrzebne żeby zagrać w jednym podręczniku, kości nie trzeba wiele, świat z jednej strony dość klasyczne fantasy, ale odpowiednio przyprawione. Jedyna wada taka, że jeśli szukacie heroizmu jak z gier komputerowych, to nie tutaj.

Na koniec zaś przyjdzie mi polecić wam coś, czego w istocie nie cierpię, ale może się sprawdzić w tym przypadku - Savage Worlds. Nie będę się rozpisywał dlaczego nie podoba mi się ten system, bo mija się to z celem... Interesujące nas cechy to:
- banalna wręcz prostota
- wynikająca z niej i promowana przez autorów wysoka modyfikowalność i możliwości przystosowania systemu
- wynikiem czego istnieje nieskończoność + 1 settingów do SW
- niska cena
- budowa modułowa

Wygląda to tak, że podstawkę do SW można dostać za jakieś 20 zeta(?), jednak jeśli nie chce się prawie wszystkiego tworzyć samemu, to trzeba dokupić do tego jakiś setting. W komplecie wychodziło ze 45 zeta, z jednym settingiem - oficjalnym, wydanym po polsku. Wyszło już tego kilka w Polsce, pełne spektrum od s-f, przez cyberpunk, noir chyba, superbohaterów i po klasyczne fantasy. Jak się nie ma kłopotów z angielskim, oferta zwiększa się niesamowicie - wymień dowolny ze sławniejszych światów filmów, książek, komiksów czy czego tam jeszcze - to tam będzie (lub coś bardzo podobnego), i jeszcze tysiąc o których nawet nie pomyślałes. Do tego da się posiadając podstawowy podręcznik grać w nieskończone światy i dodatki tworzone przez fanów systemu i z tego tytułu przeważnie darmowe - wystarczy dostęp do neta i wszystko twoje. Niech przykładem do jakich granic to sięga, będzie setting do grania kucykami z MLP. Jest dział na forum dot. SW, a tam temat "materiały i dodatki" bodaj. Zobacz sobie, przyzwoite źródło wiedzy. Jak będziesz chciał wiedzieć coś więcej, to zgłoś się do JPcannon'a, ja się więcej o SW wyrażać nie będę.
 
__________________
Cogito ergo argh...!
Someirhle jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem