Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-03-2013, 15:35   #5
Highlander
 
Highlander's Avatar
 
Reputacja: 1 Highlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputację
Dziwi mnie nieco brak atrybutu takiego jak np. Zręczność i obecność dwóch złudnie podobnych - Kondycji i Wytrzymałości. Jaka jest właściwie różnica między nimi i pod co podlegają w takim wypadku koordynacja ruchowa i zwinność postaci? To cechy, które przecież zawsze są wychwalane pod niebiosa, niezależnie od tego czy rozprawiamy o nowym animu, czy o filmie z Jackie Chanem.

Druga sprawa - Battle Drives. Jak to opisać i jak to ugryźć? Przykładów jako takich nie mamy, ponieważ walka w opowiadaniu nie została nam przedstawiona tylko zrelacjonowana. Dodatkowo dodam, że zrelacjonowana z pominięciem jakichkolwiek szczegółów. Jak wyliczane są HP? Zależnie od kondycji? Ile (mniej-więcej) taki Utility Drive może uleczyć? Czy jest w stanie jakimś cudem zanegować obrażenia od ciosu fizycznego, czy cofnie jedynie cyferki na fiolce życia wyświetlanej przy naszym portrecie? Jak potężny jest stereotypowy Battle Drive w stosunku do czyichś HP? Jak się je wylicza? Tak, wiem, że już o to pytałem.

Mechanika zdecydowanie nie jest "hard". W moim odczuciu nie jest nawet "soft". Pomysł jest jednak ciekawy i przyjemnie nostalgiczny, więc poczekam na więcej szczegółów.
 
__________________
It is a terrible thing to fall into the hands of the Living God.
Highlander jest offline